plen
 1. Login:
  Hasło:

  Przypomnij hasło | Zarejestruj się

 2. Nóż do spawów "Mozart 2 w 1"
  Szlifierka parkietów ARIES
  Gilotyna MR-630
 3. ZAPISZ SIĘ!
  Otrzymasz ofertę na
  przecenione produkty!

zadzwoń do nas

(0 61) 8 111 003

Inwestycje budowlane w Poznaniu

Trwające budowy i inwestycje w Poznaniu

Co jest na jakim etapie?

Biurowiec Bałtyk

16-sto kondygnacyjny biurowiec oddany ma zostać do użytku w 2017 roku. Budowla położona w sąsiedztwie hotelu Sheraton w znacznym stopniu wpłynie na odbiór krajobrazu w tym miejscu Poznania. W ciągu ostatnich miesięcy budowa blisko 70 metrowego budynku nabrała tempa – budynek po skończonej budowie zostać ma nową wizytówką Poznania. Plan zakłada budowę 1 kondygnacji w ciągu 2 tygodni.

Z architektonicznego punktu widzenia budowla jest o tyle ciekawa, że ma przypominać bryłe, która w zależności od strony z której się na nią patrzy – ma wyglądać inaczej. Za projekt odpowiedzialna jest jedna z najlepszych architektonicznych pracowni na świecie – holenderska MVRDV.

CH Posnania

Powstające największe centrum handlowe w Poznaniu jest już w dosyć zaawansowanym stadium prac. Planowane zakończenie prac to druga połowa 2016 roku. Budowla kosztować ma 1,2 mld złotych. Konstrukcja to kolejne powstające centrum handlowe w Poznaniu, co oczywiście dzieli Poznaniaków. Pojawiające się głosy sprzeciwu dla nowej inwestycji argumentują swoją słuszność między innymi słabą przepustowością ronda Rataje, w pobliżu którego powstaje inwestycja, która z pewnością wzmoży ruch po otwarciu w tym rejonie. Może następną inwestycją w okolicy będzie przebudowa i zwiększenie przepustowości ronda?

Na pewno w tej chwili powiedzieć można że wielkość inwestycji robi wrażenie – oddanych do najmu zostać ma 100 tysięcy metrów powierzchni będących w stanie pomieścić około 300 miejsc usługowych, w tym sklepów i restauracji.

Rondo Kaponiera

Budowa która trwa od końca mistrzostw Euro 2012 mozolnie zbliża się ku końcowi. We wrześniu baner informujący o dacie zakończenia prac, którą oficjalnie był listopad 2015 (przez jeden dzień w wyniku czyjegoś żartu widniał tam listopad 2019), został ostatecznie zdemontowany (oficjalnie z powodu ograniczania widoczności robotnikom). Ostatni oficjalny podany termin ukończenia prac to połowa 2016 roku, pesymiści wskazują na 2017 rok (zakłady bukmacherskie również przyjmują typy na zakończenie prac na budowie).

Przebudowa ronda Kaponiera to jedna z najbardziej problematycznych inwestycji w dziejach Poznania – początkowo inwestycja kosztować miała 120 mln złotych, według ostatnich informacji przekroczyć może ponad 300 milionów. Notoryczne niedotrzymywania terminów sprawiły, że inwestycją zainteresował się NIK, który w wyniku przeprowadzanych kontroli przeanalizować ma przygotowanie, przebieg oraz rozliczenie inwestycji.

Galeria A2

Budowa powstającej przy ulicy Głogowskiej galerii rozpoczęła się w 2012 roku, do użytku galeria ma zostać oddana 27 listopada tego roku. Centrum znajduje się blisko autostrady A2 – stąd jego nazwa. Konstrukcja posiada dwa piętra zagospodarowane sklepami oraz punktami gastronomicznymi, a także podziemny parking. Galeria znajduje się na terenie Parku Handlowego Poznań – Komorniki.

Źródło: gloswielkopolski.pl

There are no comments.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany żeby dodać komentarz.