DOMOTEX 2016

25 stycznia 2016
Fox_Tomasz
DOMOTEX

DOMOTEXT 2016 – NOWE TRENDY NA RYNKU WYKŁADZIN

Co roku odbywające się w połowie stycznia w Hanowerze targi DOMOTEX wyznaczają kierunki w których podążać będzie branża wykładzin w najbliższym czasie. Targi gromadzą największych producentów pokryć podłogowych z całego świata (w tym roku było to ok. 1450 wystawców z prawie 60 krajów, z czego aż 85% wystawców pochodziło spoza Niemiec). Na podstawie zaprezentowanych produktów można powiedzieć, że nurt designerski w projektowaniu wnętrz kreujący się w tym roku to żywe i odważne kolory.

Ekspozycje zaprezentowane na trwających od 16 do 19 stycznia targach charakteryzowały kolory: czerwień, fiolet, zieleń oraz odcienie żółci. Oferta wielu producentów dodatkowo wzbogacona została o modele vintage. Dostrzegalne jest także zróżnicowanie faktur materiałów, uwidaczniające się w łączeniu tego samego włókna o różnej twardości i długości na jednym modelu pokrycia.

Od kilku lat nowości na targach Domotex prezentowane są w dziale Innovations.

Jedną z nowości jest zaprezentowany przez firmę Edel połączenie naturalnego i syntetycznego materiału. Jest to w 35% naturalny Tencel produkowany z celulozy drzewnej, nadający wykładzinie miękkości i delikatności oraz w 65% poliamid.

Inną nowością jest zaprezentowana przez firmę Vorwerk wykładzina Myrana, wykonana z materiału antyalergicznego, z delikatnie połyskującą strukturą włókna.

Przez prasę wyróżniona została marka Chapel Parket. Co roku pawilon tej firmy przygotowany jest z rozmachem, w samym centrum jednej z hal. Na około 150 m2 zaprezentowane zostały powierzchnie podłogowe inspirowane drewnem. Uwagę przykuły nie tylko same inspirowane naturą produkty, lecz także sposób przedstawienia ekspozycji, pozostający również w bliskiej korelacji z naturą i drewnem.

Odbywające się w styczniu w Hannoverze targi DOMOTEX uważane są wyznacznik trendów i tendencji jakie będą panować w branży podłogowej i wykładziniarskiej w danym roku. A w najbliższym czasie zapraszamy wszystkich na targi BUDMA 2016 w Poznaniu, na których również będą obecni nasi przedstawiciele.Skontaktuj się z naszymi fachowcami

Dział wykładzin:

Robert Lutomski
Beata Wojciechowska
Adam Jankowski
Piotr Balcerzak

Dział wykładzin:

Joanna Grzeszkiewicz

Doradztwo techniczne:

Zenon Marcinowski

Dział narzędzi; logistyka i administracja

Katarzyna Lewandowska

Kontakt odnośnie serwisu www

Tomasz Bieńko