Montaż podłogi bez użycia kleju? Już możliwy!

26 lipca 2013
Fox_Tomasz
Altro Xpresslay

Montowanie podłogi bez użycia kleju

Nowość na rynku – Altro XpressLay montowana bez użycia kleju.

Pierwsza na świecie…

Nowość w ofercie Altro – model XpressLay to antypoślizgowa podłoga, którą można zamontować bez zastosowania kleju. Dzięki zastosowaniu obustronnej taśmy Altro LooseLay, wykładzina idealnie i trwale przylega do dolnej warstwy podłogi, zapewniając tym samym bezpieczeństwo przez wiele lat nawet intensywnego użytkowania. Dodatkowo zastosowano również technologię PUR, która sprawia, że podłogę łatwo się czyści. Jest to zatem idealne zastosowanie do miejsc, w których panuje duży ruch, takich jak na przykład korytarze.

Tam, gdzie tradycyjna metoda się nie sprawdzi, można zastosować XpressLay.

Altro XpressLay sprawdzi się również w innych wypadkach. Między innymi, jest to ratunek dla powierzchni, na których użycie kleju nie jest wskazane – czyli budynki pod opieką konserwatorską, w budynkach historycznych bądź obiektach wpisanych na listę zabytków. To pokrycie podłogowe jest również dobrym rozwiązaniem dla instalacji tymczasowych, podczas zawodów sportowych czy wystaw – po których można ją łatwo usunąć i zastosować ponownie w innym miejscu.

Ochrona środowiska, czasu i pieniędzy.

Dodatkowym atutem tego systemu jest fakt, że podłoga Altro XpressLay jest przyjazna dla środowiska. Zawiera ona materiał pochodzący z odzysku, a po zakończonej eksploatacji nadaje się w 100% do recyklingu.

Podłoga nie wymaga zastosowania kleju ani membrany chroniącej przed wilgocią, ponieważ dolna warstwa podłogi zawiera unikalne wytłoczenia tworzące kanaliki powietrzne odprowadzające znajdującą się pod spodem wilgoć. Dzięki temu podłoga ta może być również montowana na nowej podłodze betonowej oraz na trudnych powierzchniach – np. uprzednio położonych płytkach bądź na odchodzącej farbie.

Podłoga Altro XpressLay znacznie skraca czas montażu – nie trzeba już czekać na utwardzenie kleju. Zgrzewanie odbywa się tego samego dnia co montaż, co sprawia, że po nowo ułożonej podłodze można chodzić od razu.

Mnogość kolorów.

Podłoga Altro XpressLay posiadająca paletę 23 kolorów, daje możliwość dostosowania wyglądu podłogi do prywatnych wymagań użytkowników. Dodatkowo, są one rozszerzane o zakres 19 kolorów Altro XpressLay Plus, które można ułożyć również w miejscach publicznych. Łącznie, cała paleta oferuje 42 kolory, które zapewnią ciepły i nowoczesny wygląd, nawet na dużych powierzchniach użytkowych.

Wyjątkową zaletą systemów Altro jest to, że można je ze sobą łączyć, dzięki czemu można uzyskać nieskończenie wiele możliwości zastosowań. Nowe palety kolorów podłóg Altro XpressLay stanowią doskonałe połączenie z innymi bezpiecznymi podłogami Altro, na przykład Altro Aquarius, Altro Unity, Altro Suprema II, Altro Walkway oraz z okładzinami ściennymi Altro Whiterock.

Dzięki specjalistycznemu wsparciu technicznemu świadczonemu przez Altro, 10-letniemu okresowi gwarancyjnemu i przewidywalnemu czasowi eksploatacji równemu 15 lat systemy Altro gwarantują spokój ich użytkownikom.

Zapraszamy do naszego sklepu!

Źródło: www.altro.plSkontaktuj się z naszymi fachowcami

Dział wykładzin:

Robert Lutomski
Beata Wojciechowska
Adam Jankowski
Piotr Balcerzak

Dział wykładzin:

Joanna Grzeszkiewicz

Doradztwo techniczne:

Zenon Marcinowski

Dział narzędzi; logistyka i administracja

Katarzyna Lewandowska

Kontakt odnośnie serwisu www

Tomasz Bieńko