Oryginalna podłoga w pokoju dziecka!

18 października 2013
Fox_Tomasz
Wykładzina dla dziecka

Jaką wykładzinę wybrać dla dziecka?

Zastanawiając się, jaki rodzaj podłogi będzie najbardziej odpowiedni w pokoju naszej pociechy, na myśl przychodzą nam rozwiązania odporne na zniszczenia i łatwe w utrzymywaniu czystości. Dodatkowo chcielibyśmy, aby wykładzina była przyjemna w dotyku, miała dobrą kolorystykę i – jednym słowem – była praktyczna.

Jednak, czy myślałeś o tym, aby zmienić podłogę Twojego dziecka w mini plac zabaw? Oto kilka wariantów dywanów Play i 3D, jakie przykuły naszą uwagę w czeluściach Internetu:

BOISKO:

Czyli wersja stworzona z myślą o zapalonych sportowcach. W zimowe i chłodne dni dywan zapewni masę atrakcji, bez konieczności wychodzenia z domy bądź rozkładania specjalnych mat.

DOMEK DLA LALEK:

Dywan, o którym marzy każda dziewczynka. Przedstawia on kilkupokojowy, dobrze urządzony dom, w którym nie może zabraknąć zarówno ogrodu, jak i basenu. Dzięki zastosowanej technologii 3D nasza pociecha będzie mogła przemienić się w dekoratorkę wnętrz i umeblować „dom” własnymi zabawkami.

MIASTO ZABAW:

Dywan przedstawia miasto w miniaturowej, lecz zaskakująco szczegółowej wersji. Zabawę na długie godziny zapewnią wykreowane ulice, domy, budynki użyteczności publicznej oraz miejsca rozrywki. Wszystkie ulice znajdujące się na dywanie, są umiejscowione nieco niżej w stosunku do obiektów, co stwarza realistyczny, trójwymiarowy obraz.

PLANSZA DO GRY:

Jest to duża i przede wszystkim – bardzo realistyczna wersja gry planszowej. Przy odrobinie zaangażowania i wyobraźni mamy możliwość wymyślenia niezliczonej ilości gier, w które będziemy mogli zagrać razem z naszymi dziećmi.

Przedstawione wykładziny dywanowe oprócz walorów estetycznych mają również wiele atutów, którym ciężko się oprzeć:

Trójwymiarowe przestrzenne dywany to doskonały sposób na bałagan w dziecięcym pokoju. Dzięki nim nie trzeba za każdym razem wyciągać, rozkładać, a następnie sprzątać demontować i chować skomplikowanych budowli, aby móc się nimi bawić. Idealnie sprawdzą się również w małych pomieszczeniach, w których nie można pozwolić sobie na zbyt dużą ilość mebli i zabawek. Jest to naturalny sposób na ograniczenie i zamknięcie dziecku przestrzeni do zabawy.

Wykładziny dywanowe ze względu na swoją budowę i kształt bez problemu pozwalają uczestniczyć w zabawie kilku osobom, rozwijając dziecięcą kreatywność i wyobraźnię. Możliwość grupowej zabawy potrafi zahipnotyzować bawiących się na długie godziny w magicznym, trójwymiarowym świecie interaktywnej zabawy.

Najważniejszym plusem tych dzieł sztuki użytkowej jest fakt, że są one w 100% bezpieczne – są antystatyczne, antyalergiczne, odporne na ogień i wyjątkowo łatwe w pielęgnacji. Zapewniają doskonałą zabawę zarówno chłopcom jak i dziewczynom bez potrzeby rozrzucania wielu zabawek bądź klocków, a swoim rodzicom dają pewność, że ich pociechy są bezpieczne.

Jeżeli jednak, przedstawiony powyższy pomysł nie spełnia w całości oczekiwań waszych dzieci, może warto zastanowić się nad dywanami-puzzlami?

Puzzle Parser to maleńkie, syntetyczne kawałki wykładziny, gdzie na każdy metr kwadratowy przypada ich aż 1225! Cały dywan pomieści aż 50 000 takich kawałków, więc aby go ułożyć w całości należy uzbroić się w duże pokłady cierpliwości, lecz efekt jest oszałamiający – otrzymujemy prawdziwy perski ornament w naszym domu!

Elementy puzzli można ze sobą sklejać, bądź pozostawić w formie luźnej. Można z nich stworzyć wszystko, co tylko sobie wymarzymy – począwszy od figur geometrycznych, kończąc na chaotycznych wzorach. Ich zastosowanie również może ograniczyć tylko nasza wyobraźnia – podkładki, serwetki, wycieraczki, tapety na ścianę, ozdoby w pokoju dziecka.

Frajda, jaką daje nam samodzielne tworzenie podobne jest do zabawy klockami lego!

Więc, jak widać pomysłów na udekorowanie pokoju Twojego dziecka, bądź nawet całego domu nie brakuje! Producenci prześcigają się próbie zadowolenia nawet tych najmniejszych klientów i trzeba przyznać, że ich pomysły są coraz bardziej oszałamiające, zaskakujące, a nawet – zwariowane.

Źródło: www.epodloga.plSkontaktuj się z naszymi fachowcami

Dział wykładzin:

Robert Lutomski
Beata Wojciechowska
Adam Jankowski
Piotr Balcerzak

Dział wykładzin:

Joanna Grzeszkiewicz

Doradztwo techniczne:

Zenon Marcinowski

Dział narzędzi; logistyka i administracja

Katarzyna Lewandowska

Kontakt odnośnie serwisu www

Tomasz Bieńko