Placówki edukacyjne a wybór podłóg

16 sierpnia 2013
Fox_Tomasz
Tarkett Wykładziny do szkół

Wybór wykładziny do szkoły

Okres wakacyjny powoli dobiega końca, tak samo jak bardzo częste w tym okresie remonty przebiegające w placówkach edukacyjnych. Jest to jedyny czas, kiedy w szkołach i przedszkolach można bezpiecznie dokonać napraw i remontów, w tym również – wymienić wykładziny obiektowe. Jakie więc, powinny być powierzchnie służące naszym pociechom w placówkach edukacyjnych?

Sprawdź ofertę na Wykładziny do szkół

Zarówno szkoły, jak i przedszkola należą do obiektów użyteczności publicznej, dlatego też wybrane do remontu podłogi materiały nie powinny być tylko trwałe czy wizualnie atrakcyjne, ale muszą one dodatkowo spełniać wymogi stawiane przez prawo.

Pierwszym atestem, jaki jest wymagany to Deklaracja Zgodności CE, świadczący o zgodności wybranego produktu z normami Unii Europejskiej, kolejno – atest na trudnozapalość oraz atest higieniczny. Dodatkowo wymagany jest również certyfikat na antypoślizgowość. Podłogi, które będą spełniały powyższe wymagania, będą służyły w ośrodkach szkolnych przez długie lata i nie przysporzą problemów Dyrekcji podczas kontroli inspektorów BHP.

Mimo faktu, że zarówno szkoły jak i przedszkola są placówkami do siebie bardzo podobnymi, to ich wymagania w zakresie wykładzin znacząco się różnią. Budynki szkolne będą wymagały podłogi niezwykle wytrzymałej, ze względu na bieganie, szuranie, czy częste przesuwanie mebli. Dodatkowo, taka wykładzina powinna cechować się odpornością na zabrudzenia i możliwością łatwego oraz szybkiego czyszczenia. Z kolei w salach przedszkolnych, wypełnionych młodszymi dziećmi, których zajęcia najczęściej odbywają się na podłodze, sprawdzą się wykładzina z bardziej miękkich i wygodniejszych materiałów.

Dodatkowo należy pamiętać o niezliczonych możliwościach kolorystycznych, jakie daje nam obecny rynek. Kolorowe podłogi, na których będą rysowały się ciekawe kształty, będą świetną atrakcją, szczególnie dla przedszkolaków.

Sprawdź nasze portfolio, w którym także znajdują się przedsięwzięcia związane z placówkami edukacyjnymi

Chcesz dowiedzieć się, co my mamy do zaoferowania w tym zakresie? Zapoznaj się z naszą ofertą, lub skontaktuj się bezpośrednio z nami!

Serdecznie zapraszamy!

Źródło: www.e-floors.plSkontaktuj się z naszymi fachowcami

Dział wykładzin:

Robert Lutomski
Beata Wojciechowska
Adam Jankowski
Piotr Balcerzak

Dział wykładzin:

Joanna Grzeszkiewicz

Doradztwo techniczne:

Zenon Marcinowski

Dział narzędzi; logistyka i administracja

Katarzyna Lewandowska

Kontakt odnośnie serwisu www

Tomasz Bieńko