Praktyczne porady – wybieramy wykładzinę

12 listopada 2013
Fox_Tomasz
Wykładziny do biur

Każdy, kto w ostatnim czasie rozglądał się za wykładziną, wie, że wybór jest ogromny i bardzo trudno się na coś zdecydować. Oto kilka uwag godnych zapamiętania, podczas poszukiwań nowych wykładzin podłogowych.

Wybór zacznij od przeanalizowania pokoju, w którym chcesz położyć dywan bądź wykładzinę. Warto zadać sobie kilka podstawowych pytań: Czy pokój będzie często użytkowany? Czy planujesz zmienić podłogę na dłuższy okres czasu, czy może decydujesz się na częstą zmianę? Kto będzie korzystał z tego pokoju?

Jeżeli pokój jest użytkowany często, warto poszukać wykładziny o właściwej gęstości. Zazwyczaj sam dotyk podłogi pozwoli nam określić, czy wybrany przez nas dywan będzie w stanie wytrzymać wysokie zużycie. Jak wiadomo – stopień wytrzymałości wykładziny określa jego gęstość. Jeżeli pokrycie będzie często użytkowane, a nie chcecie jej zbyt szybko wymieniać, najlepiej zdecydować się na pokrycie o gęstości 40.

Przed bezpośrednim zakupem, warto również sprawdzić preferowaną metodę jej czyszczenia. Dywany z długimi pasmami lub z guzowatą teksturą typu „funky”, mimo tego, że wyglądają efektowniej od innych, mogą okazać się trudne do czyszczenia. Jeżeli w domu są dzieci lub zwierzęta, to najwygodniej byłoby ich unikać, ponieważ wymagają częstszego czyszczenia.

Dla dzieci lub zwierząt, najlepszym dywanem, będzie ten bardzo dobrej jakości, z motywami i kolorami pozwalającymi na zamaskowanie drobnych plam. Odradza się pokrycia jednokolorowe, gdyż plamy, sierść, kurz i brud są na nich widoczne najszybciej. Warto też zwrócić uwagę na podbicie dywanu, które może okazać się pomocne przy małych dzieciach, które szybko upadają. Przewrócenie się na miękki dywan z dobrym podbiciem pozwoli złagodzić skutki takiego wypadku.

Jeżeli planujemy zmieniać wykładzinę w mieszkaniu, które chcemy wynająć, wiąże się to ze zmianą z każdym nowym najemcą. W takim przypadku niższa jakość wykładziny nie będzie stanowić większego problemu. Wskazane są jednak neutralne kolory i motywy pozwalające ukryć plamy.

Wybór koloru nie należy do najłatwiejszego zadania. Warto zwrócić uwagę na kolor wykładzin w każdych porach dnia i przy różnym rodzaju oświetlenia. Nikt nie chce stanąć przed „faktem dokonanym”, kiedy to nasza pięknie prezentująca się w dzień wykładzina, w godzinach wieczornych w ogóle nie pasuje do naszego pokoju. Na ten etap warto poświęcić więcej czasu, gdyż wybierana wykładzina będzie nam służyła przez lata.

Ostatnim elementem, na które warto zwrócić uwagę to podbicie. Wysoka jakoś sprawi, że dywan lub wykładzina nie będzie się rozwarstwiać czy kosmacić, a ponad to będzie przyjemniejsza w dotyku i bardziej wytrzymała.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Źródło: www.epodloga.plSkontaktuj się z naszymi fachowcami

Dział wykładzin:

Robert Lutomski
Beata Wojciechowska
Adam Jankowski
Piotr Balcerzak

Dział wykładzin:

Joanna Grzeszkiewicz

Doradztwo techniczne:

Zenon Marcinowski

Dział narzędzi; logistyka i administracja

Katarzyna Lewandowska

Kontakt odnośnie serwisu www

Tomasz Bieńko