Renowacja wykładzin elastycznych już możliwa!

30 sierpnia 2013
Fox_Tomasz
RZ Turbo Protect

Odnawianie wykładzin elastycznych

Nadal uważasz, że nie ma sposobu na odnowienie zniszczonych wykładzin PCV bądź linoleum, przez co trzeba je wymieniać co kilka lat? Od ponad roku na polskim rynku znajduje się produkt, który obala ten mit – lakier RZ Turbo Protect. Firma należąca do koncernu Uzin Utz. – marka RZ – zadba o estetykę podłogi, oraz zapewni jej znacznie dłuższą trwałość.

Jak wiadomo, nawet codzienne i najbardziej dokładne czyszczenie wykładziny nie zapobiega powstawaniu niewielkich ubytków czy ciężkich do usunięcia zabrudzeń. Wcześniej gruntowna i dokładna renowacja, która poradziłaby sobie z takimi problemami była możliwa tylko na podłożach drewnianych i laminowanych panelach, jednak dzięki firmie RZ może zostać ona również przeprowadzona na wykładzinach elastycznych.

Lakier RZ Turbo Protect pozwala zrezygnować z drogich i uciążliwych wymian wykładzin, na rzecz ich odnawiania – zarówno jeżeli chodzi o wykładziny sportowe, wykładziny do szpitali, wykładziny biurowe, czy wykładziny do sklepów i galerii handlowych.

Produkt ten zapewnia długą ochronę elastycznych wykładzin – znacznie większą niż w przypadku powłok akrylowych. Utworzona warstwa jest bardzo elastyczna i wytrzymała na silne obciążenia mechaniczne i chemiczne.

Jak wygląda renowacja przy użyciu RZ Turbo Protect?

Punkt I – gruntowne czyszczenie 

Do tej czynności potrzebne będą silne środki, które rozpuszczą powstałe przez długie lata plamy i zanieczyszczenia, jednak nie będą ingerować w strukturę naszej podłogi. Oprócz tych środków niejednokrotnie mogą przydać się maszyny szorujące, dodatkowe pady do ręcznego szorowania a także specjalne odplamiacze.

Punkt II – neutralizacja powierzchni

Po wcześniejszym dokładnym oczyszczeniu wykładziny silnymi środkami chemicznymi, należy teraz zneutralizować ich działanie. Doskonale sprawdzi się do tego zwykła woda, a więc dwukrotne przemycie powierzchni i pozostawienie jej do wyschnięcia powinno w zupełności wystarczyć.

Punkt III – nakładanie lakieru

Po przeprowadzeniu neutralizacji powierzchni, sucha wykładzina jest gotowa do najważniejszej części procesu renowacji, czyli do lakierowania. Lakier RZ Turbo Protect nakłada się bardzo szybko, a wystarczy tylko jedna warstwa (130 g/m2). Dodatkowo lakier ten występuje w kilku opcjach – wersja ZERO nie zawiera żadnych rozpuszczalników, a wersja PLUS zawiera ich niewielką ilość, dzięki czemu lakiery te sprawdzą się również w szpitalach, przedszkolach, żłobkach czy domach opieki.

Lakiery cechują się szybkim schnięciem oraz tworzeniem matowej powierzchni. Efekt lakierowania widoczny jest już po kilku godzinach, a dostrzegalna matowość oraz równość sprawiają, że wykładzina rzeczywiście wygląda jak nowa. Dodatkowo, lakier zawiera wysoką ilość ciał stałych, przez co żywotność wykładzin elastycznych wydłuża się do kilku lat.

Produkty te można również z powodzeniem zastosować do lakierowania wykładzin nowych,  w momencie, kiedy ich fabryczne zabezpieczenie nie będzie w stanie sprostać wieloletniemu obciążeniu mechanicznemu.

Źródło: www.e-floors.plSkontaktuj się z naszymi fachowcami

Dział wykładzin:

Robert Lutomski
Beata Wojciechowska
Adam Jankowski
Piotr Balcerzak

Dział wykładzin:

Joanna Grzeszkiewicz

Doradztwo techniczne:

Zenon Marcinowski

Dział narzędzi; logistyka i administracja

Katarzyna Lewandowska

Kontakt odnośnie serwisu www

Tomasz Bieńko