plen
 1. Login:
  Hasło:

  Przypomnij hasło | Zarejestruj się

 2. Nóż do spawów "Mozart 2 w 1"
  Szlifierka parkietów ARIES
  Gilotyna MR-630
 3. ZAPISZ SIĘ!
  Otrzymasz ofertę na
  przecenione produkty!

zadzwoń do nas

(0 61) 8 111 003

10 zalet wykładzin dywanowych

Wykładziny dywanowe

Większości z nas, wykładziny dywanowe kojarzą się z komfortem. Oprócz tego, posiadają one szereg innych, nie mniej ważnych zalet. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że na rynku występuje wiele rodzajów wykładzin i każda z nich ma inne właściwości. Dlatego też, każdy z nas musi zdać sobie sprawę, że nie każda wykładzina będzie odpowiednia do wszystkich pomieszczeń. Dzisiaj jednak spróbujemy wymienić dziesięć istotnych zalet, które łączą wszystkie rodzaje wykładzin i które w największej mierze świadczą o atrakcyjności tych wykładzin w oczach klientów.

1. CIEPŁO – czyli niewątpliwy czynnik, który przewyższa pozycję wykładzin nad, przykładowo: zimnymi płytkami ceramicznymi. Jedną z lepszych właściwości izolacji cieplnej posiadają wykładziny tkane (wykonane z wełny), dlatego też, tego typu podłogi wpływają bardzo korzystnie na nasze zdrowie i samopoczucie. Nie od wczoraj w końcu wiadomo, że najlepszy rozkład temperatury u człowieka to przede wszystkim ciepłe stopy oraz zimniejsza reszta ciała.

2. AKUSTYKA – wykładziny, szczególnie takie z wysokim i gęstym runem ze względu na swoją dużą elastyczność lepiej od innych posadzek tłumią dźwięk. Dzięki nim spadający przedmiot bądź chodzenie w butach na obcasie nie będzie powodował nieprzyjemnego hałasu, który może nam towarzyszyć w przypadku paneli, płytek bądź drewna.

3. ANTYSTATYCZNOŚĆ – cecha, która dotyczy wyłącznie wykładzin o włóknach naturalnych, wykonanych z wełny, bawełny bądź sizalu. Na tych włóknach nie powstają i nie gromadzą się ładunki elektryczne.

4. CENAWykładziny występują w bardzo dużej rozpiętości cenowej. Można kupić zarówno te tanie, głównie tuftowane i filcowane, jak i te drogie, bardzo ekskluzywne i eleganckie – tkane i wełniane. Generalnie, najpopularniejsze są te pierwsze, a ich cena potrafi wahać się w okolicach 50zł/m2.

5. RÓŻNORODNOŚĆ BARW I WZORÓW – Nowoczesne technologie jak i łatwość barwienia (szczególnie włókien naturalnych) stwarza nieograniczone możliwości wzornicze w każdym rodzaju wykładzin. Dlatego też, podłogi bardzo często stają się częścią nowoczesnego designu.

6. RÓŻNORODNOŚĆ ZASTOSOWANIADobrze dobrana wykładzina sprawdzi się w każdej sytuacji i będzie pasować niemal do każdej stylistyki. Dla swoich pociech możemy wybrać kolorową i ciekawą wykładzinę ze znaną postacią z kreskówki, do salonów może to być wykładzina niezwykle gustowna i elegancka. Obecne posadzki pasują praktycznie wszędzie – zarówno w domu, jak i hotelach, centrach handlowych czy przedszkolach.

7. ANTYPOŚLIZGOWOŚĆ WYKŁADZINY – Struktura wykładziny eliminuje niemal całkowicie problem poślizgów, który bardzo często występuje w przypadku innych posadzek. Ponadto, jeżeli jednym z naszych domowników jest pies bądź kot, on również z wdzięcznością odczuje komfortową antypoślizgowość wykładzin.

8. BRAK WGNIECEŃ – Problem, który nie występuje w przypadku miękkich wykładzin, które nie posiadają twardej struktury. Z sytuacją tą, mają do czynienia ci, którzy zdecydowali się na panele, płytki bądź drewno, gdzie brak elastyczności i zbyt mała twardość może doprowadzić do trwałych uszkodzeń naszej podłogi, kiedy upadnie na nią coś ciężkiego.

9. IDEALNA DLA DZIECI – Powyższe cechy sprawiają, że wykładzina jest jednym z lepszych rozwiązać do pokoi naszych pociech. Są one bezpieczne dla ich zdrowia, nie są twarde ani śliskie. Ponadto, naszym dzieciom spodoba się fakt, że są miękkie i bardzo miłe w dotyku. Bez obaw mogą się one bawić na nich bardzo komfortowo oraz bezpiecznie. Należy również pamiętać o różnorodności wykładzin, która pozwoli dobrać nam kolorowy, ciekawy i oryginalny wzór, który będzie atrakcyjny zarówno dla nas, jak i dla naszego dziecka, a ponad to, będzie pasować do jego pokoju.

10. TRWAŁOŚĆ – Odpowiednio dobrana wykładzina będzie bardzo długo służyć w naszych domach. Ważna jest konserwacja i odpowiednie czyszczenie wykładziny, jeżeli będą przeprowadzane odpowiednio często i przy użyciu odpowiednich środków, wykładzina długo zachowa swoją naturalną barwę i będzie wyglądać jak nowa. Zalety te powodują, że wykładziny są bardzo często stosowane również w hotelach, biurach, sklepach oraz wielu innych miejscach wymagających od nich większej odporności czy żywotności.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

 

Źródło: www.epodloga.pl

Recent posts

There are no comments.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany żeby dodać komentarz.