plen
 1. Login:
  Hasło:

  Przypomnij hasło | Zarejestruj się

 2. Nóż do spawów "Mozart 2 w 1"
  Szlifierka parkietów ARIES
  Gilotyna MR-630
 3. ZAPISZ SIĘ!
  Otrzymasz ofertę na
  przecenione produkty!

zadzwoń do nas

(0 61) 8 111 003

Filmowa kariera pewnej wykładziny

W filmach często nie tylko kreacje aktorskie zapadają na trwałe w pamięć. Czasami są to również elementy scenografii, rekwizyty, świat wykreowany.

Oto historia pewnej wykładziny, która zrobiła karierę filmową.

Hotele to miejsca, które kryją w sobie tyle różnych historii ilu gościły ludzi. Nic więc dziwnego że Stephen King w 1977 opublikował powieść „Lśnienie”, której tak naprawdę głównym bohaterem był malowniczo położony hotel „Panorama”, który, o czym na własnej skórze przekonywali się pozostali bohaterowie książki w trakcie jej trwania – również miał swoją historię za sprawą której był siedliskiem zła. Świetna książka doczekała równie dobrej adaptacji filmowej. Reżyser filmowy, Stanley Kubrick, zrealizował film, który chociaż różni się trochę od książki – kinowe „Lśnienie” na stałe wpisał się do kanonu nie tylko horroru jako gatunku filmowego, ale także filmu w ogóle. Na dobry odbiór na pewno wpłynęła zaprezentowana w filmie scenografia i sposób w jaki zaprezentowano hotel – miejsce nawiedzone przez duchy, które stopniowo doprowadziły do szaleństwa Jacka, dozorcę hotelu, który opiekował się miejscem wraz z rodziną.

Ok, ale o co chodzi z tą wykładziną?

Jak już wspomniałem, film posiada świetną scenografię i jednym z jego najbardziej rozpoznawalnych elementów jest… wykładzina w hotelu, a konkretnie wzór użyty na niej. Element ten stał się na tyle ikoniczny, że został użyty ponownie w kinematografii ale także produktach takich jak np. odzież, biżuteria, obudowy na telefon. Oczywiście także wykładzina o takim deseniu pojawiła się w sprzedaży, dostępna dla każdego. Inne filmy w których wykładzina ta „zagrała” to np. „Toy Story”, czy ubiegłoroczny „Birdman”.

Lśnienie

Sklep sprzedający wykładzinę:
www.spoonflower.com

Przykłady użycia wzoru na innych produktachSzukasz oryginalnego wzoru wykładziny?
Sprawdź wykładzinę Forbo Vision

Źródło: learningfromhollywood.pl

There are no comments.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany żeby dodać komentarz.