plen
 1. Login:
  Hasło:

  Przypomnij hasło | Zarejestruj się

 2. Nóż do spawów "Mozart 2 w 1"
  Szlifierka parkietów ARIES
  Gilotyna MR-630
 3. ZAPISZ SIĘ!
  Otrzymasz ofertę na
  przecenione produkty!

zadzwoń do nas

(0 61) 8 111 003

Jak zamontować wykładzinę LVT?

Podłoga winylowa – jak zabrać się za jej montaż?

LVT czyli polichlorek winylu to materiał doskonale nadający się na podłogę. Cechuje go wytrzymałość, wodoodporność, oraz elastyczność. Jednak żeby taka podłoga spełniła swoje zadanie w 100% – niezbędny jest prawidłowo przeprowadzony montaż.

Produkty firmy UZIN umożliwiają montaż wykładziny LVT każdym sposobem:

 • metodą klejenia
 • bezklejowo
 • w systemach „Click” i „Loose Lay”

Do każdego z typów montażu firma rekomenduje odpowiednie produkty.

Klejenie tradycyjne

Najbardziej popularna metoda klejenia posadzek LVT. Zapewnia ono stabilność zainstalowanej okładziny, a co z tym idzie bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Wykładzina nie porusza się pod wpływem wywieranego ruchu, wytrzymując nawet duże obciążenia. Produkt szczególnie zalecany do tego typu montażu jest zbrojony włóknami UZIN KE 66. Można stosować go zarówno w przypadku wykładzin, płytek oraz paneli.

Klejenie podłogi winylowej „na sucho”

W tym przypadku jako alternatywa dla kleju użyta jest folia nośna o właściwościach klejących. Rozwiązanie to jest idealne jeżeli planujemy zdjąć w przyszłości instalowaną wykładzinę. Użycie folii nośnej umożliwia zdjęcie jej bez pozostawiania żadnych śladów, co przekłada się na szybki, bezproblemowy demontaż, oraz możliwość szybkiego kontaktu użytkownika z zainstalowanym podłożem. Przykładem produktów odpowiednich do takiego montażu jest linia Sigan.

Montowanie z użyciem systemu mocującego

Kolejna metoda polegająca na zastosowaniu dyspersyjnego systemu mocującego UZIN U 3000. Pozwala na łatwiejszą i szybszą aplikację w porównaniu do użycia klasycznych klejów. System taki nie może być stosowany na równi z klejami, ponieważ ma mniejszą siłę wiązania. Jego użycie zalecane jest do niewielkich oraz mało uczęszczanych powierzchni. Jego dużą zaletą jest wygoda instalacji – może być aplikowany na stojąco przez posadzkarza, oraz możliwość korzystania z podłoża od razu po instalacji.

Metody bezklejowe – „Click” oraz „Loose Lay”

Jeżeli klejenie nie jest możliwe można zastosować ten sposób montażu. Wiąże się on z odpowiednim przygotowaniem podłoża – należy upewnić się wcześniej czy podłoże jest równe i gładkie. Jeżeli wykładzina zostanie zainstalowana na nierównym podłożu wszelkie nierówności dadzą znać o sobie później, na położonej wykładzinie. Taką równość zapewni nam masa niwelująca UZIN NC 170 LEVELSTAR.

Źródło: uzin.pl

There are no comments.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany żeby dodać komentarz.