plen
 1. Login:
  Hasło:

  Przypomnij hasło | Zarejestruj się

 2. Nóż do spawów "Mozart 2 w 1"
  Szlifierka parkietów ARIES
  Gilotyna MR-630
 3. ZAPISZ SIĘ!
  Otrzymasz ofertę na
  przecenione produkty!

zadzwoń do nas

(0 61) 8 111 003

Na ratunek posadzce!

Jak zabezpieczyć podłogę przed zniszczeniem?

Od niedawna towarzyszy nam karnawał, a wraz z nim zabawy, tańce, kobiece szpilki, spadające sztućce, rozlane trunki oraz napoje, rozdeptywane ciasta i przekąski. Wszystko to sprawia, że karnawał dla naszych podłóg jest okresem co najmniej – trudnym. Jak więc jej pomóc?

Dbanie o nasze podłogi powinniśmy zacząć już od samego montażu wykładziny, podczas którego należy zatroszczyć się o odpowiedni podkład bądź folię chroniącą przed negatywnymi wpływami wody. Jednak po upływie lat, niekoniecznie pamiętamy, czy nasza posadzka jest zabezpieczona czy też nie, pozostaje nam pielęgnacja samej powierzchni.

Pamiętaj, aby zawsze używać odpowiednich środków pielęgnacyjnych, odpowiednich do materiału z jakiego wykonano naszą podłogę. Zły dobór środków może skutkować uszkodzeniami laminatu na panelach oraz plamami na powierzchni drewnianej. Dlatego też, nie warto oszczędzać na czasie podczas wybierania środków do czyszczenia i pielęgnacji.

Substancje takie jak: olej, wosk oraz lakier, zabezpieczą lite drewno stanowiąc ochronną barierę przed wilgocią oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Jednak – jak każdy produkt na rynku, różnią się specyfikacją, na którą powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, aby osiągnąć zamierzony efekt i nie zaszkodzić naszej podłodze.

Jeżeli zamierzasz podkreślić naturalne piękno drewna, oraz je odżywić – wybierz olej, który stanowi zarazem doskonałe zabezpieczenie przed wnikaniem wody.

Lakier to materiał nieco twardszy, a w swojej matowej wersji – antypoślizgowym. Jednak renowacja lakierem musi zostać przeprowadzona na całej powierzchni, a sama czynność wymaga ręki fachowca.

Wosk to substancja zabezpieczająca w postaci pasty, dzięki czemu łatwo się ją nakłada (również na lakier) i oprócz odporności na wilgoć, sprawia, że podłoga staje się gładka i ma delikatny kolor.

Środki pielęgnujące i zabezpieczające to jednak nie wszystko. Aby choć częściowo odciążyć naszą podłogę, zwróćmy uwagę na ochronne maty, filcowe podkładki pod nóżki mebli, klej poliuretanowy do wypełniania spoin między panelami, no i oczywiście – miękkie obuwie do chodzenia po domu.

Sprawdź naszą ofertę!

 

Źródło: e-floors.pl

Recent posts

There are no comments.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany żeby dodać komentarz.