plen
 1. Login:
  Hasło:

  Przypomnij hasło | Zarejestruj się

 2. Nóż do spawów "Mozart 2 w 1"
  Szlifierka parkietów ARIES
  Gilotyna MR-630
 3. ZAPISZ SIĘ!
  Otrzymasz ofertę na
  przecenione produkty!

zadzwoń do nas

(0 61) 8 111 003

Garść porad dotycząca prac z podkładami podłogowymi i posadzką – Weber

WEBER – Podkłady podłogowe i posadzki

Działająca od kilkunastu lat na polskim rynku firma Weber jest uznanym producentem wielu materiałów budowlanych występujących na naszym oraz światowym rynku, oraz wielu kompleksowych rozwiązań z zakresu podkładów podłogowych i posadzek. Produkty i rozwiązania proponowane przez Weber to m.in. wysokiej jakości materiały i rozwiązania elewacyjne, systemy ociepleniowe, tynki szlachetne, farby fasadowe, oraz materiały do układania płytek ceramicznych, a także podkłady podłogowe i posadzki przemysłowe.

Firma Weber na swojej stronie internetowej opublikowała garść porad związanych z montażem i pracami na posadzce.

Opis problemu:
Przeprowadzany jest remont mieszkania. W niektórych pomieszczeniach podłoże jest nierówne i zanieczyszczone subitem (po zdemontowanym starym parkiecie). Jaki produkt zastosować aby uzyskać równe podłoże pod nowy parkiet?

Odpowiedź:
Jedno z możliwych rozwiązań proponowanych przez Weber:

1. Z podłoża należy dokładnie usunąć warstwę subitu, aż do podłoża betonowego, nawet jeżeli jest taka potrzeba z cienką warstwą podłoża.
2. Podłoże należy zagruntować gruntem weber.floor 4716 rozcieńczonym wodą w porporcjach 1:5 (grunt : woda).
3. Po wyschnięciu podłoża należy zagruntować je kolejny raz gruntem weber.floor 4716 rozcieńczonym wodą w proporjach 1:1, po czym natychmiast posypać suchą zaprawą weber.floor 4320 (ok. 1,0-1,5 kg/m2) – zabieg ten nazywany jest szlamowaniem. Powstały w wyniku szlam należy wetrzeć szczotką w podłoże i pozostawić do wyschnięcia.
4. Po wyschnięciu szlamu powierzchnię należy odkurzyć i zagruntować gruntem weber.floor 4716 rozcieńczonym wodą w proporcjach 1:3 (grunt : woda). Pozostawić do wyschnięcia.
5. Następnie na przygotowane podłoże ułożyć należy siatkę podłogową weber.floor 4945 na zakład ok. 10 cm.
6. Ostatnią czynnością jest wykonanie podkładu podłogowego z samopoziomującej zaprawy wzmocnionej włóknem weber.floor 4320 o min. grubości 10 mm. Na tak przygotowane podłoże parkiet można układać po 7 dniach (przy zachowaniu warunków temp +20°C i wilgotności względnej powietrza 65% – należy pamiętać że wysoka temperatura i niska wilgotność przyspiesza czas schnięcia).

Weber
WEBER – Podkłady podłogowe i posadzki
– link do pełnego FAQ na stronie Weber.

There are no comments.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany żeby dodać komentarz.