plen
 1. Login:
  Hasło:

  Przypomnij hasło | Zarejestruj się

 2. Nóż do spawów "Mozart 2 w 1"
  Szlifierka parkietów ARIES
  Gilotyna MR-630
 3. ZAPISZ SIĘ!
  Otrzymasz ofertę na
  przecenione produkty!

zadzwoń do nas

(0 61) 8 111 003

Sposób na miękką i przyjemną podłogę – montaż wykładziny dywanowej część II

Montaż wykładziny dywanowejWybór sposobu montażu wykładziny.

Montaż wykładziny dywanowej – część I wpisu

Najlepszym sposobem jest przyklejenie wykładziny klejem na całej powierzchni, w niewielkim pomieszczeniu o małym natężeniu ruchu wystarczy podklejenie jej dwustronną taśmą lub taśmą samoprzylepną z rzepem (na tę ostatnią można układać tylko wykładziny które mają spód filcowy lub z włókniny). Oczywiście pamiętamy o odpowiednim przygotowaniu podłoża przed podjęciem się instalacji (patrz usuwanie pęknięć na podłożu i osuszanie).

Czytaj więcej o montażu wykładziny dywanowej

Jeżeli montujemy wykładzinę za pomocą taśmy dwustronnie klejącej, po zwinięciu dopasowanej wykładziny, taśmę przyklejamy do posadzki, wzdłuż ścian oraz przez środek pokoju. Można przykleić również skośne, krótsze paski, na większych wolnych przestrzeniach, które zapewnią dodatkowe mocowanie i pozwolą uniknąć marszczenia. Po wykonaniu powyższych działań możemy ponownie rozłożyć wykładzinę w miejscu instalacji, wyrównać jej położenie względem ścian i podłoża, po czym ostrożnie zwinąć ją do połowy, tak aby móc przystąpić do klejenia. Z odkrytej przez wykładziny części podłoża usuwamy papier zabezpieczający z taśmy klejącej, następnie powoli rozwijamy zwiniętą część wykładziny, starannie wygładzając i dociskając ją rękami do podłoża. Po zakończeniu pracy nad jedną częścią, adekwatnie postępujemy z drugą częścią pomieszczenia, zwijając wykładzinę do momentu w którym jest już ona przyklejona do podłoża i powtarzając operacje rozwijania i dociskania do powierzchni. Dokładnie wykonanie operacji przyniesie zadowalające efekty.

Jeżeli chodzi o wykładziny, które powinny być przyklejone na całej powierzchni pomieszczenia należy nanieść klej (kliknij i sprawdź dostępne kleje do wykładzin na sklepie) na podłoże i równomiernie go rozprowadzić ząbkowaną szpachelką. Jeżeli chodzi o rodzaj szpachelki oraz ilość zużycia kleju – zależne są one od wybranego produktu i zaleceń producenta. Przystępując do klejenia klejem postępujemy podobnie jak w przypadku taśmy – zwijając wykładzinę z brzegów do środka pomieszczenia. Na odkrytą powierzchnie, zaczynając od środka, nakładamy klej na szerokość od 50 cm do 100 cm i ostrożnie rozwijamy wykładzinę na pokrytą klejem powierzchnię, starannie dociskając ją, tak aby uniknąć fałdów.

Wykładziny w płytce – do instalacji stosowany jest płyn mocujący lub żel antypoślizgowy, rozprowadzany i dozowany wg instrukcji producenta.

Wykładziny w płytce dostępne w naszej ofercie

Jeżeli w pomieszczeniu zainstalowane jest ogrzewanie podłogowe wybrać należy wykładzinę na syntetycznej jucie i przykleić ją na całej powierzchni.

Dobrym pomysłem jest również zastosowanie pianomatu – specjalnego preparatu, dzięki któremu uzyskać możemy miękkość chodzenia, właściwości akustyczne oraz docieplenie podłogi.

There are no comments.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany żeby dodać komentarz.