plen
 1. Login:
  Hasło:

  Przypomnij hasło | Zarejestruj się

 2. Nóż do spawów "Mozart 2 w 1"
  Szlifierka parkietów ARIES
  Gilotyna MR-630
 3. ZAPISZ SIĘ!
  Otrzymasz ofertę na
  przecenione produkty!

zadzwoń do nas

(0 61) 8 111 003

Bezpieczna podłoga – wykładziny antypoślizgowe

Tarkett
Jeżeli jest taka potrzeba – wybierz najbezpieczniejsze rozwiązania

Zbyt wiele wypadków w danym miejscu spowodowanych poślizgnięciem może być spowodowane źle dobraną podłogą. Szczególnie w miejscach pracy ważne jest zagwarantowanie bezpieczeństwa – odpowiednie zainwestowanie w podłoże może wiązać się z zaoszczędzeniem funduszy i zaoszczędzeniem sobie problemów w przyszłości – zarówno dla pracodawcy jak i pracownika.

Zjawisko śliskiej podłogi występuje najczęściej w strefach wejściowych budynków i strefach narażonych na wilgoć. Warto więc planując swoją inwestycję przewidzieć i zastosować odpowiednie rozwiązania wcześniej, niż dopiero w momencie kiedy zacznie dochodzić do wypadków. Wymiana podłoża, które po zainstalowaniu nie zdaje egzaminu to sprawa problemowa i kosztowna.

Wykładziny antypoślizgowe posiadają wtłoczoną fakturę zapewniającą dobrą przyczepność. Poza tym posiadają cechy typowe dla wykładzin elastycznych, takie jak:
– odporność na ścieranie,
– łatwość w utrzymaniu czystości,
– wytrzymałość.

W jakich miejscach szczególnie zastosowanie znajdują wykładziny antypoślizgowe?
Są to miejsca w których występuje większy ruch, często dzieci i ryzyko ewentualnego poślizgnięcia lub potknięcia jest zwiększone:
– baseny,
– schody,
– szkoły,
– hale produkcyjne.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Klasyfikacja wskaźnika antypoślizgowości R wykładziny dla stopy w obuwiu, wg europejskiej normy rozpoczyna się od R9, jednak dopiero parametr R10 zapewnia prawidłowe bezpieczeństwo w użytkowaniu w miejscach narażonych na wypadki.
W wyniku wieloletniego użytkowania wykładzina może stopniowo tracić swoje właściwości antypoślizgowe. Nie musi to się wiązać z wymianą wykładziny. Firma UZIN wprowadziła na rynek preparat RZ Turbo Protect Plus. Lakier ten umożliwia renowację wykładziny elastycznej, przywracając jej także jej właściwości antypoślizgowe.

Więcej o renowacji przeczytasz tutaj.

Warto zwrócić uwagę także na to że jest to jeden z nielicznych produktów posiadających certyfikat potwierdzający właściwości antypoślizgowe R10.

Jeżeli myślisz że wykładzina antypoślizgowa to bezpieczne rozwiązanie, które znajdzie zastosowanie w Twojej inwestycji możesz zapoznać się z ofertą jaką przygotowaliśmy dla Ciebie:

Sprawdź naszą ofertę na sklepie


Jeżeli zastanawiasz się czy to rozwiązanie jest optymalne dla Ciebie – skontaktuj się z naszym pracownikiem aby uzyskać fachowe doradctwo.

Potrzebujesz pomocy? Chcesz wiedzieć więcej?

Skontaktuj się z naszymi specjalistami:

lub wypełnij formularz kontaktowy, a nasi specjaliści skontaktują się z Tobą.

Kontakt

There are no comments.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany żeby dodać komentarz.