plen
 1. Login:
  Hasło:

  Przypomnij hasło | Zarejestruj się

 2. Nóż do spawów "Mozart 2 w 1"
  Szlifierka parkietów ARIES
  Gilotyna MR-630
 3. ZAPISZ SIĘ!
  Otrzymasz ofertę na
  przecenione produkty!

zadzwoń do nas

(0 61) 8 111 003

Jak na stałe zamknąć i uszczelnić pęknięcia i spoiny w posadzce?

Skuteczne zamykanie pęknięć i spoin w podłodze – dwuskładnikowa żywica silikatowa UZIN KR 516

Firma Uzin prezentuje produkt UZIN KR 516, który umożliwia zamknięcie pęknięć, czyli uszkodzeń w podłodze, oraz spoin, które na powierzchni umieszczone zostały celowo. W przypadku jednych i drugich przed przystąpieniem do prac na posadzce, należy je pozamykać, tak aby połączyć krawędzie płyt jastrychowych, po to by uniknąć ich odznaczenia się na wierzchniej warstwie wykładziny podłogowej.

Aby skutecznie połączyć krawędzie dwóch jastrychów używa się dwuskładnikowych produktów, które w krótkim czasie mogą osiągnąć wysoką wytrzymałość. Przykładem jest dwuskładnikowa żywica silikatowa UZIN KR 516, która wyróżnia się szczególnie krótkim czasem wiązania, po którym uzyskuje oczekiwaną wytrzymałość pozwalającą na skuteczne wiązanie. Odpowiednio dozując ilość dodawanego utwardzacza można kontrolować czas utwardzania.

Instrukcja uszczelniania podłoża przy użyciu UZIN KR 516

Źródło: uzin.pl
UZIN KR 516

Pęknięcia poszerzamy tak, aby umożliwić łatwe wlanie UZIN KR 516. Pęknięcia przebiegające przez całą grubość jastrychu naciąmy cięciami poprzecznymi do 2/3 głębokości jastrychu w odstępach ok. 25 cm od siebie: w tym celu należy użyć szlifierki kątowej.

UZIN KR 516

Usuwamy luźne pozostałości jastrychu. Następnie starannie odkurzamy spoiny i pęknięcia. W nacięciach poprzecznych umieszczamy łączniki falowe.UZIN KR 516

Wlewamy zawartość butelki A do butelki ze składnikiem B, zamykamy butelkę, a następnie mieszamy energicznie przez 15 sekund. Konsystencja może być dowolna – od rzadkiej (2 minuty mieszania) do bardzo lepkiej (6 minut), w zależności od czasu twardnienia.


UZIN KR 516

Pęknięcie całkowicie wypełniamy mieszanką. Zbieramy nadmiar żywicy wzdłuż pęknięć lub szczelin, stosując w tym celu szpachlę o małej szerokości.


UZIN KR 516

Posypujemy żywicę piaskiem kwarcowym UZIN 0,8, gdy jest jeszcze wilgotna, aby osiągnąć dobre wiązanie z kolejnymi materiałami. Po utwardzeniu usuwamy nadmiar piasku.


UZIN KR 516

Pęknięcie jest uszczelnione i zamknięte w ciągu 30 minut. Montaż wierzchniej warstwy może być kontynuowany. Narzędzie należy umyć natychmiast po użyciu, używając w tym celu ściereczek UZIN Clean-Box.

There are no comments.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany żeby dodać komentarz.