Technologia bezftalanowa w wykładzinach winylowych

8 października 2013
Fox_Tomasz
Technologia bezftalanowa FORBO

Zastosowanie technologii beztftalanowej w wykładzinach winylowych

Technologia bezftalanowa dla wykładzin winylowych przeznaczonych do wnętrz mieszkalnych i komercyjnych.

Całkiem niedawno światowy lider innowacyjnych rozwiązań w dziedzinach wykładziny obiektowe i nawierzchnie sportowe, jakim jest firma Tarkett, ogłosił decyzję o zastosowaniu plastyfikatorów bezftalanowych w produkcji podłóg winylowych w Europie w 2014r. Zgodnie z innowacjami ekologicznymi, nowe produkty mają na celu polepszenie jakości powietrza wewnątrz pomieszczeń oraz przyczynić się do zdrowszego środowiska nie tylko na zewnątrz budynków.

O korzyściach dla środowiska przekonuje fakt, że wolne od ftalanów plastyfikatory wybrane przez firmę Tarkett zostały zatwierdzone do użytku nawet w pojemnikach mających kontakt z żywnością i w zabawkach, które mogą być wkładane do ust przez dzieci.

Wdrożony nowy program ekologiczny ma na celu zaoferowanie klientom bardziej komfortowej, zdrowej i przyjaznej przestrzeni wewnętrznej, bez naruszania właściwości funkcjonalnych oraz bez wpływu na design. Dodatkowo, wg firmy wdrożenie tej nowej generacji podłóg elastycznych jest niczym kolejny kamień milowy na drodze do zrównoważonego rozwoju. Tarkett jest więc przekonany, że z czasem cała branża pójdzie za ich przykładem.

Ostatnie lata firma Tarkett przeznaczyła na aktywne wdrażanie technologii bezftalanowej w swoich zakładach produkcyjnych w Ameryce Północnej oraz Szwecji. W 2014r grupa zamierza stopniowo rozszerzać wszystkie pozostałe zakłady produkcyjne w Europie, a w następnych latach rozpocząć produkcję we wszystkich pozostałych częściach świata.

Pierwsza linia, jeżeli chodzi bezftalanowe wykładziny winylowe została wypuszczona w 2009r i było to iQNatural, które zostało wyprodukowane z plastyfikatorów opartych na surowcach odnawialnych. Jak widać, firma od lat wyznacza wysokie standardy na rynku, które odpowiadają zapotrzebowaniu klientów na produkty łączące nie tylko funkcjonalność i estetykę ale również, a nawet przede wszystkim: zdrowie i środowisko.

Innowacyjne rozwiązania podłogowe firmy Tarkett nie zatrzymują się na zgodności ze wszystkimi przepisami światowymi, gdyż niejednokrotnie znacznie je wyprzedzają. Wciąż na nowo opracowywane są produkty, ich procesy produkcji oraz modele biznesowe zgodnie z zasadami „Cradle to Cradle” oraz ekonomii cyrkularnej. To one podkreślają potrzebę pozytywnego wpływu na ludzi, na środowisko, a nawet na rozwój ekonomiczny.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na wykładziny obiektowe.

Źródło: www.tarkett.plSkontaktuj się z naszymi fachowcami

Dział wykładzin:

Robert Lutomski
Beata Wojciechowska
Adam Jankowski
Piotr Balcerzak

Dział wykładzin:

Joanna Grzeszkiewicz

Doradztwo techniczne:

Zenon Marcinowski

Dział narzędzi; logistyka i administracja

Katarzyna Lewandowska

Kontakt odnośnie serwisu www

Tomasz Bieńko