Trudny wybór – wykładzina dywanowa

2 września 2013
Fox_Tomasz
Wykładzina "Lśnienie"

Wykładziny dywanowe

Wykładziny dywanowe, jak wszyscy wiemy, mają bardzo szeroki wachlarz zastosowań w różnorakich obiektach. Wyróżniamy:

  • wykładziny hotelowe,
  • wykładziny do restauracji,
  • wykładziny do biura,
  • wykładziny do szkół,
  • wykładziny do sklepów i galerii handlowych,
  • wykładziny do innego rodzaju obiektów publicznych.

Wykładziny te zdobyły swoją popularność dzięki szybkości i cenie montażu, dzięki czemu nabywcy w bardzo szybkim tempie otrzymują zamierzony efekt. Dodatkowo, po paru latach można bezproblemowo taką wykładzinę zmienić, odnawiając wnętrze bądź zmieniając wystrój.

Dobierając wykładzinę dywanową do obiektu publicznego, należy pamiętać nie tylko o jej walorach estetycznych, ale również użytkowych. Jednymi z trwalszych wykładzin, doskonale sprawdzających się m.in. w hotelach bądź pensjonatach, są te wykonane z PA (włókno poliamidowe), oraz te o dużej gramaturze. Mimo tego, że są one dużo droższe od innych wykładzin dywanowych, to posłużą nam znacznie dłużej, ponieważ nie ulegają odbarwieniu pod wpływem zabrudzeń czy intensywnego użytkowania oraz są łatwe w konserwacji.

W obiektach, w których przebywają dzieci (np. przedszkola) dobór wykładziny dywanowej jest znacznie skomplikowany. Wiele pociech jest uczulonych na kurz bądź roztocza, a więc wykładzina ta musi być często czyszczona lub często wymieniana. Wiąże się to z różnicami cenowymi, które trzeba dokładnie przemyśleć przed podjęciem decyzji.

Innym walorem tych wykładzin, jest dwojaka ich postać – do wyboru mamy albo rolkę, albo wykładziny w płytce dywanowej. Ta druga rewelacyjnie sprawdzi się m.in. w biurach, restauracjach czy hotelach, gdzie użytkowanie wykładziny nie jest równomierne i po pewnym czasie widać nieestetycznie różnice w wyglądzie. W takim momencie płytkę dywanową można bardzo łatwo wymienić na nową, bez potrzeby zmieniania całej wykładziny.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą w tym zakresie!

Źródło: www.e-floors.plSkontaktuj się z naszymi fachowcami

Dział wykładzin:

Robert Lutomski
Beata Wojciechowska
Adam Jankowski
Piotr Balcerzak

Dział wykładzin:

Joanna Grzeszkiewicz

Doradztwo techniczne:

Zenon Marcinowski

Dział narzędzi; logistyka i administracja

Katarzyna Lewandowska

Kontakt odnośnie serwisu www

Tomasz Bieńko