plen
 1. Login:
  Hasło:

  Przypomnij hasło | Zarejestruj się

 2. Nóż do spawów "Mozart 2 w 1"
  Szlifierka parkietów ARIES
  Gilotyna MR-630
 3. ZAPISZ SIĘ!
  Otrzymasz ofertę na
  przecenione produkty!

zadzwoń do nas

(0 61) 8 111 003

Budowa kolejnej galerii handlowej w Poznaniu przy ul. Głogowskiej

Galeria A2 – kolejna galeria handlowa w Poznaniu

Na swoje otwarcie pod koniec jesieni czeka kolejna poznańska galeria handlowa – Galeria A2.

W obiekcie na dwóch poziomach nadziemnych znajdować ma się około 40 sklepów i punktów usługowych. Inwestor, firma Poz Inwest zapewnia że obiekt będzie pełnił także funkcje rozrywkową i kulturalną. Budynek znajdują się w pobliżu centrum handlowego Auchan – Komorniki. Budowa galerii trwa od września 2012 roku. Planowane otwarcie jest na dzień 10 grudnia 2015 roku.

Inna nowopowstająca galeria handlowa w Poznaniu to Centrum handlowe Posnania, ul. Pleszewska Łacina, którego planowany termin zakończenia prac to czerwiec 2016 r. Początkowo nazwana Łacina, ostatecznie zmieniła swoją nazwę. Całkowita powierzchnia obiektu to ok. 230000 m2, powierzchnia handlowo-usługowa ok. 99000 m2, na której ma znaleźć się blisko 300 lokali. Ponadto powstać ma 3300 miejsc parkingowych.

Galeria ma być częścią nowo powstającej dzielnicy Poznania, w której mają znaleźć się także biura, mieszkania i tereny zielone, na powierzchni 60 ha. Całkowity koszt inwestycji to 290 milionów euro. Autorem projektu jest francuska pracownia Valode et Pistre.

Inne nowo powstające galerie handlowe w Poznaniu

Również na Franowie za kilka tygodni ma rozpocząć się rozbiórka starego pasażu handlowego z supermarketem Carrefour, w którego miejsce ma powstać nowa galeria handlowa. Market ma działać do końca czerwca, po czym rozpoczną się prace demontażowe. Otwarcie nowego obiektu, który wg nieoficjalnej informacji ma być mniejszy, o powierzchni 7000 metrów, planowane jest pod koniec 2016 roku.

Planowano również budowę Galerii Metropolis, przy ul. Hetmańskiej – projekt jednak zmieniono i zamiast niej powstaną biurowce. Czyżby Poznań nasycił się już centrami handlowymi?

Źródło: urbanity.pl

There are no comments.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany żeby dodać komentarz.