plen
 1. Login:
  Hasło:

  Przypomnij hasło | Zarejestruj się

 2. Nóż do spawów "Mozart 2 w 1"
  Szlifierka parkietów ARIES
  Gilotyna MR-630
 3. ZAPISZ SIĘ!
  Otrzymasz ofertę na
  przecenione produkty!

zadzwoń do nas

(0 61) 8 111 003

CBPIO – Centrum Badawcze Polskiego Internetu Optycznego w Poznaniu

Nasze realizacje – Centrum Badawczym Polskiego Internetu Optycznego w Poznaniu (Eiffage)

Jedną z inwestycji na terenie Poznania, w której firma FOX bierze udział jest budowa Centrum Badawcze Polskiego Internetu Optycznego (CBPIO).

Zakres prac obejmował położenie wykładziny na powierzchniach biurowych – sprawdź w naszych realizacjach.

Placówka ma stanowić bazę dla rozwoju badań i wdrożeń w zakresie e-infrastruktury, technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) i ich zastosowań. Budynki mają stać się główną siedzibą Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego (PCSS), afiliowanego przy instytucie Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk. (Źródło:man.poznan.pl)

CBPIOCBPIO

Inwestycja wystartowała 1 lipca 2008 roku i ma zakończyć się w tym roku. Placówka ze względu na swoje przeznaczenie zlokalizowana została w sąsiedztwie kampusu Politechniki Poznańskiej, przy ul. Jana Pawła II, z którą PCSS współpracuje w ramach Wielkopolskiego Centrum Zaawansowanych Technologii Informacyjnych (WCZTI).

Powstanie CBPIO ma przyczynić się do trwałego kształtowania inteligentnej specjalizacji naszego regionu w zakresie badań, edukacji i wdrożeń w obszarze informatyki. Inwestycja wpisuje się w koncepcję rozwoju miasta przedstawioną w strategii „Poznań 2030”.

W skład projektu CBPIO wchodzi budowa centrum danych (tzw. budynku sal technologicznych) oraz powiązanego z nim obiektu laboratoryjno-biurowego. Specjalizowane laboratoria ICT mają być zintegrowane z siecią PIONIER i za jej pośrednictwem stać się dostępne zarówno dla polskiego jak i zagranicznego środowiska naukowego, a także podmiotów działających w obszarze badań i innowacji ICT. W wyniku czego CBPIO stanowić będzie ważny element europejskiej przestrzeni badawczej. W przyszłości przewidziano również możliwość dalszego rozwoju tego kompleksu, co zobrazowano w przedstawionej koncepcji architektonicznej.

(Źródło:CBPIO – Centrum Badawcze Polskiego Internetu Optycznego w Poznaniu)

There are no comments.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany żeby dodać komentarz.