plen
 1. Login:
  Hasło:

  Przypomnij hasło | Zarejestruj się

 2. Nóż do spawów "Mozart 2 w 1"
  Szlifierka parkietów ARIES
  Gilotyna MR-630
 3. ZAPISZ SIĘ!
  Otrzymasz ofertę na
  przecenione produkty!

zadzwoń do nas

(0 61) 8 111 003

Szkoła podstawowa w Zalasewie oddana do użytku

Wraz z początkiem roku szkolnego do użytku oddany został budynek Szkoły Podstawowej w Zalasewie, na której firma FOX prowadziła prace związane z montażem wykładziny.

Otwarcie Szkoły Podstawowej w Zalasewie

W połowie listopada 2014 roku inwestycja napotkała pewne problemy – zawaleniu uległa drewniana konstrukcja dachu szkoły. Nadzór budowlany ustalił, że doszło do tego w wyniku błędów w trakcie montażu i niekorzystnych warunków atmosferycznych. W celu zapewnienia bezpieczeństwa konstrukcji budynek sprawdzony został także przez specjalistów z Politechniki Poznańskiej. Po zapewnieniach burmistrza Swarzędzia, Mariana Szkudlarka, szkołę otworzono w planowanym terminie – 1 września 2015 roku.

Docelowo szkoła pomieścić może 750 uczniów w prawie trzydziestu salach lekcyjnych, które dodatkowo zostały wyposażone w tablice interaktywne. Około 500 uczniów będzie miało możliwość korzystania z biblioteki z czytelnią, świetlicy szkolnej i z placu zabaw. Wybudowano także salę amfiteatralną z widownią na trzysta miejsc, oraz salę sportową z widownią, gdzie zajęcia prowadzić mogą 3 klasy jednocześnie, gdzie również istnieje możliwość przeprowadzenia pierwszoligowych zawodów sportowych. W celu obniżenia kosztów utrzymania sale mają być wynajmowane.

Szkoła Podstawowa w Zalasewie

Firma FOX wykonała na obiekcie prace z zakresu montażu wykładzin na łącznej powierzchni 6700 m2:

wykładziny PCV w łącznej ilości 4500 m2
wykładziny dywanowe w łącznej ilości 500 m2
drewniana nawierzchnia sportowa w łącznej ilości 1700 m2.

To pierwsza tego typu inwestycja całkowicie sfinansowana przez gminę Swarzędz. Inwestycja – Szkoła Podstawowa w Zalasewie – w całości pochłonęła 36 milionów złotych.

Źródło: epoznan.pl

There are no comments.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany żeby dodać komentarz.