plen
 1. Login:
  Hasło:

  Przypomnij hasło | Zarejestruj się

 2. Nóż do spawów "Mozart 2 w 1"
  Szlifierka parkietów ARIES
  Gilotyna MR-630
 3. ZAPISZ SIĘ!
  Otrzymasz ofertę na
  przecenione produkty!

zadzwoń do nas

(0 61) 8 111 003

Tarnowskie Termy – nowy aquapark w Tarnowie Podgórnym

Termy Maltańskie - Tarnowo Podgórne

Od 30 maja funkcjonować zacznie nowy aquapark w Tarnowie Podgórnym – Tarnowskie Termy – którego budowa po dwóch latach trwania, zakończyła się.

Tarnowo Podgórne to szybko rozwijająca się gmina, położona niedaleko Poznania. Znajdujące się na jej terenie, mające właściwości lecznicze wody termalne przyczyniły się do zainicjowania inwestycji, której efektem jest nowo wybudowany obiekt. Odwiert wykonany został na głębokość ok. 1200 m., dostarczać ma wodę o temperaturze ponad 45,7 stopni Celsjusza.

Obiekt, jak jego starszy brat z Poznania – Termy Maltańskie – podzielony został na 3 strefy: sportową, zabawy i rekreacji oraz sauny. W strefie rekreacyjnej do użytku dostępne są: duży basen z sztuczną falą, dziką rzeką, biczami wodnymi oraz zjeżdżalniami, oraz basen z wodą termalną połączony z basenem na zewnątrz obiektu, a także brodzik dla dzieci. Poza tym wybudowano 6-torowy basen sportowy o długości 25 metrów i basen do nauki pływania. Saunarium składa się na 7 saun – 6 wewnętrznych oraz jednej zewnętrznej. Na zewnątrz budynku wybudowano piaszczystą plażę o powierzchni 1500 m2, wraz z placem zabaw dla najmłodszych.

W budynku oprócz części sportowo-rekreacyjnej mieścić się będzie centrum medyczno-rehabilitacyjne, kawiarnia, restauracja oraz biuro podróży.

Obiekt powstał na 6-hektarowej działce przy obwodnicy Tarnowa Podgórnego. Kosztował ok. 60 mln złotych, sfinansowany został że środków gminy.

Źródło: www.epoznan.pl

There are no comments.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany żeby dodać komentarz.