plen
 1. Login:
  Hasło:

  Przypomnij hasło | Zarejestruj się

 2. Nóż do spawów "Mozart 2 w 1"
  Szlifierka parkietów ARIES
  Gilotyna MR-630
 3. ZAPISZ SIĘ!
  Otrzymasz ofertę na
  przecenione produkty!

zadzwoń do nas

(0 61) 8 111 003

W lipcu startuje budowa kompleksu budynków na ulicy Gajowej w Poznaniu

Portuglaska firma Eastern Opportunities w lipcu rozpocznie realizację budowy zespołu budynków na terenie dawnej zajezdni tramwajowej przy ulicy Gajowej w Poznaniu.

Dokładne miejsce budowy to działka między ulicami Kraszewskiego, Zwierzyniecką, Gajową i Sienkiewicza – dawna zajezdnia tramwajowa, która została sprzedana przez miasto w 2008 roku za 91 mln. złotych, z której ostatni tramwaj wyjechał pod koniec grudnia 2010 r. Inwestycja obejmie wybudowanie budynków mieszkalnych, dwóch obiektów o przeznaczeniu biurowym oraz odnowiona zostanie hala tramwajowa, która pełnić będzie rolę hali targowej. Przebudowane zostaną także torowisko tramwajowe oraz drogi, oraz przedłużona zostanie ulica Prusa, w kierunku Starego Zoo.

Początkowo planowano również montaż instalacji sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach, z którego jednak po konsultacjach zrezygnowano. Kwestia przebudowy dróg czeka na swoje rozpoczęcie po konsultacjach z miejskim inżynierem ruchu, MPK oraz policją. Szacunkowo koszty tej inwestycji mogą wynieść ok 7 mln zł.

Start budowy budynków mieszkalnych rozpocznie się od strony ulicy Kraszewskiego, parter zostanie zagospodarowany pod lokale handlowo-usługowe, poniżej znajdą się garaże. Obok zaplanowano także instalację placu zabaw z ławkami. Planowane jest utworzenie 359 mieszkań o powierzchni ok. 19 tys. m2. Powierzchnie biurowe i handlowo-usługowe mają mieć powierzchnie po 9500 m2 każda.
Powierzchnia mieszkań (głównie jedno- i dwu-pokojowych) kształtować będzie się od 30 do 130 metrów kwadratowych, a punktów usługowych – od 50 do 150 m2.

Dodatkową atrakcją hali targowej ma być stary tramwaj wjeżdżający do niej kilka razy, w ciągu dnia.
Planowany czas realizacji inwestycji to około 6 lat.

Źródło: www.urbanity.pl

There are no comments.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany żeby dodać komentarz.