Wykładziny antypoślizgowe – bezpieczne rozwiązanie

25 maja 2015
Fox_Tomasz
Wykładziny antypoślizgowe

Zbyt wiele wypadków w danym miejscu spowodowanych poślizgnięciem może być spowodowane źle dobraną podłogą. Szczególnie w miejscach pracy ważne jest zagwarantowanie bezpieczeństwa – odpowiednie zainwestowanie w podłoże może wiązać się z zaoszczędzeniem funduszy i zaoszczędzeniem sobie problemów w przyszłości – zarówno dla pracodawcy jak i pracownika.

Zjawisko śliskiej podłogi występuje najczęściej w strefach wejściowych budynków i strefach narażonych na wilgoć. Warto więc planując swoją inwestycję przewidzieć i zastosować odpowiednie rozwiązania wcześniej, niż dopiero w momencie kiedy zacznie dochodzić do wypadków. Wymiana podłoża, które po zainstalowaniu nie zdaje egzaminu to sprawa problemowa i kosztowna.

Wykładziny antypoślizgowe posiadają wtłoczoną fakturę zapewniającą dobrą przyczepność. Poza tym posiadają cechy typowe dla wykładzin elastycznych, takie jak:

  • odporność na ścieranie,
  • łatwość w utrzymaniu czystości,
  • wytrzymałość.

W jakich miejscach szczególnie zastosowanie znajdują wykładziny antypoślizgowe?
Są to miejsca w których występuje większy ruch, często dzieci i ryzyko ewentualnego poślizgnięcia lub potknięcia jest zwiększone:

  • baseny,
  • schody,
  • szkoły,
  • hale produkcyjne.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Klasyfikacja wskaźnika antypoślizgowości R wykładziny dla stopy w obuwiu, wg europejskiej normy rozpoczyna się od R9, jednak dopiero parametr R10 zapewnia prawidłowe bezpieczeństwo w użytkowaniu w miejscach narażonych na wypadki.

W wyniku wieloletniego użytkowania wykładzina może stopniowo tracić swoje właściwości antypoślizgowe. Nie musi to się wiązać z wymianą wykładziny. Firma UZIN wprowadziła na rynek preparat RZ Turbo Protect Plus . Lakier ten umożliwia renowację wykładziny elastycznej, przywracając jej także jej właściwości antypoślizgowe.

Warto zwrócić uwagę także na to że jest to jeden z nielicznych produktów posiadających certyfikat potwierdzający właściwości antypoślizgowe R10.Skontaktuj się z naszymi fachowcami

Dział wykładzin:

Robert Lutomski
Beata Wojciechowska
Adam Jankowski
Piotr Balcerzak

Dział wykładzin:

Joanna Grzeszkiewicz

Doradztwo techniczne:

Zenon Marcinowski

Dział narzędzi; logistyka i administracja

Katarzyna Lewandowska

Kontakt odnośnie serwisu www

Tomasz Bieńko