Biura

Zobacz ofertę
wykładzin do powierzchni biurowych

Ten post jest także dostępny w: en

Kiedyś policzono, że w pracy spędzamy prawie jedną trzecią naszego życia. Podłogi z którymi mamy kontakt przez tyle czasu powinny być wytrzymałe oraz łączyć w sobie funkcjonalność i komfort. W procesie aranżacji wnętrza, wykładzina ze względu na dużą powierzchnię, a co za tym idzie dość duży udział w ogólnej ilości elementów wykończenia wnętrz, stanowi często o charakterze pomieszczenia. W przypadku bardzo powszechnych ostatnio dużych wspólnych przestrzeni biurowych, na których aranżowane są stanowiska pracy, to właśnie wykładzina może wyodrębniać poszczególne strefy.

Aspekty techniczne

Bardzo istotnym elementem w przypadku wykładzin dywanowych jest ich gramatura. Im jest ona wyższa tym poczucie komfortu oraz tłumienie dźwięków wynikających choćby z ruchu jest wyższe. Oczywistym jest, iż wykładziny biurowe tak jak każdy inny rodzaj podłoża są poddawane sukcesywnemu procesowi zadeptywania i zaplamiania. Dlatego chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na inny bardzo istotny czynnik. Poza wcześniej wspomnianą gramaturą należy wiedzieć z jakiego rodzaju włókna została wykonana wykładzina. Producenci, których towary mamy w ofercie wprowadzają na rynek wykładziny biurowe w szerokiej gamie, spełniające wymogi obiektów ekstremalnie eksploatowanych. Najbardziej pożądanym surowcem z jakiego została wykonana dobrej klasy wykładzina dywanowa jest włókno poliamidowe.


Poliamid jest włóknem, które jest w stanie spełnić wszystkie wymogi stawiane przed wykładzinami przeznaczonymi dla stref o szczególnym obciążeniu ruchem, zarówno związanym z przemieszczaniem się pieszo oraz, co równie istotne, poruszania się na fotelu biurowym z kółkami. Wykładziną wykonaną z tego włókna jest np. Lano Granit.
Poprzez zastosowanie wykładziny dywanowej w płytkach, możecie Państwo wytyczać kierunki i ciągi komunikacyjne, natomiast układając je względem siebie w pozycjach odwrotnych do kierunkowości wykładziny uzyskacie Państwo efekt trójwymiaru na podłodze.Podsumowując, wykładzina przeznaczona do pomieszczeń biurowych powinna charakteryzować się:
– odpornością na zabrudzenia,
– trudnopalnością,
– antystatycznością,
– łatwością czyszczenia i konserwacji.Skontaktuj się z naszymi fachowcami

Dział wykładzin:

Robert Lutomski
Adam Jankowski
Piotr Balcerzak

Doradztwo techniczne:

Zenon Marcinowski

Dział narzędzi; logistyka i administracja

Katarzyna Lewandowska

Kontakt odnośnie serwisu www