Placówki oświaty i uczelnie

Zobacz ofertę
wykładzin do szkół i uczelni

Ten post jest także dostępny w: en

Szkoły ze względu na swoja specyfikę wymagają zastosowania na podłogach materiałów trwałych i wytrzymałych, których utrzymanie w czystości nie będzie zbyt kłopotliwe i kosztowne. Jednocześnie wykładziny do szkół powinny pochłaniać dźwięk, zapewniać bezpieczeństwo oraz być higieniczne. O tym, czy dana wykładzina nadaje się do zastosowania w konkretnym typie obiektów decyduje przyporządkowanie jej do odpowiedniej klasy użyteczności.


Klasy użyteczności wykładziny i specyfikacja techniczna

W pomieszczeniach szkolnych powinny być stosowane wykładziny wykonane z materiałów opracowanych z myślą o obszarach, gdzie panuje duże natężenie ruchu – sale lekcyjne (klasa 33), korytarze (klasa 34). Ponadto, wykładziny do szkół muszą charakteryzować się odpowiednią twardością i wytrzymałością na ścieranie. Standardem jest twardość wykładziny sklasyfikowana jako K5 oraz odporność na ścieranie zawarta w grupie T.

Ważnym parametrem, szczególnie w przypadku wykładzin przeznaczonych do sal lekcyjnych, w których znajduje się sprzęt komputerowy, jest to by wykładziny charakteryzowały się antystatycznością z uwagi na bezpieczeństwo sprzętu elektronicznego. Ważny jest również wysoki poziom redukcji dźwięku – minimum 19 dB.


Zdajemy sobie sprawę z tego, iż Państwa budżet może być ograniczony, a stawiane Wam wymogi obligują do przedsięwzięć, które mogą wydawać się trudne do zrealizowania lub wręcz niewykonalne. Właśnie dlatego nasza oferta jest wycelowana w spełnienie wymogów stawianych przez szkoły. Jako bezpośredni importerzy oraz autoryzowani przedstawiciele renomowanych producentów wykładzin mamy możliwość dostosowania naszej oferty, tak by sprostała oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów.Skontaktuj się z naszymi fachowcami

Dział wykładzin:

Robert Lutomski
Adam Jankowski
Piotr Balcerzak

Doradztwo techniczne:

Zenon Marcinowski

Dział narzędzi; logistyka i administracja

Katarzyna Lewandowska

Kontakt odnośnie serwisu www