Szpitale i służba zdrowia

Zobacz ofertę
wykładzin do placówek służby zdrowia

Ten post jest także dostępny w: en

Podłogi i ściany w szpitalach powinny być wykonane z materiałów trwałych, o powierzchniach gładkich, zmywalnych, nienasiąkliwych i odpornych na działanie środków myjąco-dezynfekujących.

Kolorystyka

Szpitale, sanatoria i inne obiekty służby zdrowia są miejscami, które mają służyć nie tylko naszemu zdrowiu, ale także lepszemu samopoczuciu. Nie bez znaczenia jest zatem dobór odpowiedniej kolorystyki wykładzin. Obecnie nie jesteśmy już skazani na kilka kolorów, z których trudno stworzyć ciekawą aranżację. Dziś do wyboru mamy mnóstwo wykładzin dostępnych w różnych wersjach kolorystycznych. Przykładem takiej wykładziny jest sprawdzona w wielu obiektach opieki zdrowotnej, iQ Optima, która posiada naprawdę szeroką gamę kolorystyczną – kolorów jest aż 64, co stwarza niesamowite możliwości aranżacyjne.


Dobór odpowiedniej wykładziny

Mając na względzie podstawowy wymóg stawiany wykładzinom w szpitalach i innych pomieszczeniach prozdrowotnych, czyli bakteriostatyczność podłogi, oferujemy Państwu szeroką gamę wykładzin spełniających ten warunek. Jednocześnie elementem naszej oferty jest profesjonalne przygotowanie posadzki do montażu wykładziny, na które składa się staranne doprowadzenie podłoża do odpowiedniej gładkości oraz zastosowanie w kątach przyściennych listwy wyobleniowej ułatwiającej swobodne czyszczenie i dezynfekcję wykładziny po jej zamontowaniu, co stanowi olbrzymią część końcowego efektu.


Specyfika niektórych pomieszczeń, ze względu na znajdujące się tam urządzenia elektroniczne, wymaga zastosowania wykładzin o szczególnych parametrach antystatycznych lub nawet prądoprzewodzących.  W tym przypadku prócz wykładzin spełniających te kryteria oferujemy Państwu fachowe przygotowanie podłoża, mającego za zadanie rozpraszanie lub odprowadzanie kumulujących się ładunków elektrycznych.


W tym przypadku idealnym rozwiązaniem będzie zastosowanie jednej z wykładzin: iQ Toro SC lub iQ Granit SD, w zależności od wymogów, jakie dana podłoga będzie musiała spełniać.
Uzupełnienie całości naszej oferty stanowią lekkie, zmywalne, nienasiąkliwe i zarazem bakteriostatyczne okładziny ścienne, które są coraz częściej stosowane w wielu pomieszczeniach służby zdrowia.Skontaktuj się z naszymi fachowcami

Dział wykładzin:

Robert Lutomski
Adam Jankowski

Doradztwo techniczne:

Zenon Marcinowski

Dział narzędzi; logistyka i administracja

Katarzyna Lewandowska

Kontakt odnośnie serwisu www