DOMOTEX 2023 – FLOORED BY NATURE tematem przewodnim targów

22 maja 2022
Fox_Tomasz
DOMOTEX FLOORED BY NATURE 2023

DOMOTEX 2023 – FLOORED BY NATURE tematem przewodnim targów

Zaprezentowano przewodni temat odbywających się w styczniu w Hanowerze targów DOMOTEX 2023. Hasło „FLOORED BY NATURE” oscyluje wokół problemów związanych z niedoborem zasobów, zrównoważony rozwój i zdrowie, oraz nowe możliwości rynkowe i świadomość wartości w ciągle zmieniającym się środowisku. Współpraca wystawców, oraz partnerów DOMOTEX umożliwi perspektywiczne spojrzenie na świat dywanów i wykładzin podłogowych.

Oprócz odpowiedzialności za środowisko i przyrodę, w agendzie targów wyczuć można także naturę jako źródło inspiracji w designie. Spodziewać można się więc, że wystawcy zaprezentują nowe trendy w podłogach, obszary zastosowań, oraz innowacje posiadające wspólny czynnik – naturę.

Targi odbędą się w dniach 12-15 stycznia, na ten moment powierzchnie hal są już dosyć mocno obłożone rezerwacjami. Forma targów będzie podobna do ubiegłorocznej – wydarzenia stacjonarnego z udziałem cyfrowym.

Główny motyw targów podzielony został na trzy główne tematy:

  • Łączenie rynków (Connecting Markets)
  • Świadome życie (Conscious Living)
  • Kolorowa natura (Colourful Nature)

Łączenie rynków to podkreślenie potrzeby dostosowania się do zmieniających się warunków na rynku, który znajduje się w ciągłej transformacji. Stale zmieniające się relacje importu do eksportu, relacje dostaw, wąskie gardła w dostawach, rosnące koszty produkcji, energii mają bezpośredni wpływ na gospodarkę. Technologie cyfrowe umożliwiają łatwiejsze wdrażanie produktów jednocześnie na wszystkich rynkach, oraz możliwość łatwego kontaktu z klientem. Szczególnie ważne stały się media społecznościowe, które obok stacjonarnego handlu detalicznego, są drugim ważnym kanałem sprzedaży w branży podłogowej.

Świadome życie to poszukiwanie zdrowego życia i pracy, zaangażowanie w materiały przyjazne środowisku, oraz procesy produkcyjne w celu stworzenia zrównoważonych i jednocześnie świadomych trendów przestrzeni do życia i dobrego samopoczucia. Topic skupia na sobie plan wdrożenia innowacyjnych rozwiązań i cyrkularnego wykorzystania materiałów.

Trzeci temat przewodni: Kolorowa natura to przedstawienie natury jako nowego punktu centralnego i źródła inspiracji dla modnych projektów, gier kolorystycznych i wzorów. Zmieniająca się, zaskakująca gra kolorów, kształtów, wzorów znajdzie odzwierciedlenie w doskonałych przestrzeniach mieszkalnych zapewniających dobre samopoczucie i atmosferę.

Źródło: domotex.deSkontaktuj się z naszymi fachowcami

Dział wykładzin:

Robert Lutomski
Adam Jankowski

Doradztwo techniczne:

Zenon Marcinowski

Dział narzędzi; logistyka i administracja

Katarzyna Lewandowska

Kontakt odnośnie serwisu www