Jak wybrać odpowiednią wykładzinę do przestrzeni publicznej?

6 czerwca 2019
Fox_Tomasz
Forbo Marmoleum Marbled

Jak wybrać odpowiednią wykładzinę do przestrzeni publicznej?

Odpowiedni wybór wykładziny kontraktowej sprawi, że nie dość, że będzie ona dobrze spełniać swoje zadanie, to przeciągnie w przyszłość uciążliwy moment jej wymiany. Jak wybrać najlepiej? Kilka krótkich rad poniżej.

Wybór sprawdzonego dostawcy

Wybierając dostawcę wykładziny warto zwrócić uwagę na to jak długo działa na rynku. Doświadczenie w tej branży jest kluczowe, tak samo wiele powiedzieć potrafią referencje z przeprowadzonych inwestycji. Nie bójmy się o nie zapytać. W ocenie jakości pracy dostawcy pomóc może jego portfolio, często dostępne na witrynie internetowej, lub osobiste odwiedzenie obiektu, na którym przeprowadzono montaż podłoża.

Sprawdź produkt…

Postarajmy się zebrać info o marce wykładzin, która nas interesuje. Ważne są tutaj opinie użytkowników nt. jakości produktów, ale także podejście do zamówień – szybkość i jakość realizacji. Koniecznie należy poprosić o wzorniki i próbki materiałów, które nas interesują.

…oraz całkowite koszty transakcji

Dokładnie dopytajmy o koszty całkowite, wraz z transportem. Pod uwagę należy również wziąć fakt tolerancji produkcyjnej, czyli faktu powstawania odpadu. Najlepiej poprosić dystrybutora o projekt ułożenia podłoża tak, aby mieć pełną świadomość dodatkowych kosztów.

Pamiętaj o gwarancji

Przed zakupem dokładnie zapoznajmy się z gwarancją. Jak długo będzie trwała i co będzie obejmowała swoim zasięgiem. Warto sprawdzić obowiązujące wykluczenia. Położona wykładzina to inwestycja na lata, warto mieć pewność jak długo otrzymywać będziemy wsparcie związane z jej ew. uszkodzeniami.

Wybierz adekwatnie do zastosowania

Na co zwrócić uwagę w specyfikacji technicznej wykładziny? Przede wszystkim na gramaturę użytkową, czyli warstwę, która będzie poddawana bezpośrednio pracy mechanicznej. Pamiętajmy również o klasie ścieralności, adekwatnej do rodzaju pomieszczenia. Im bardziej narażone na eksploatacje pomieszczenia, tym zarówno ścieralność jak i gramatura użytkowa powinny być wyższe.

Pamiętaj o karcie technicznej! W niej znajduje się cała wiedza potrzebna do rozpoznania produktu, jeżeli masz jakieś wątpliwości – poproś o doradztwo dystrybutora.

Zaimplementowana powierzchnia ochronna

Solidne wykładziny w fazie produkcji impregnowane są odpowiednimi środkami, które pozwalają zachować im sprężystość i odporność na zabrudzenia. Przedłuża to cykl życia produktów i pozwala zaoszczędzić na kosztach utrzymania.

Nie oszczędzaj, zarówno na jakości, jak i na wyglądzie.

Wykładzina to inwestycja w długiej perspektywie czasu. Musi więc przez te lata spełniać swoje funkcjonalności, ale także wyglądać. Przy zakupie pamiętajmy, aby przesadnie nie oszczędzać kosztem jakości i estetyki. Źle spełniająca swoje zadanie i brzydka podłoga może być problemem na lata.Źródło: propertydesign.plSkontaktuj się z naszymi fachowcami

Dział wykładzin:

Robert Lutomski
Beata Wojciechowska
Adam Jankowski
Piotr Balcerzak

Dział wykładzin:

Joanna Grzeszkiewicz

Doradztwo techniczne:

Zenon Marcinowski

Dział narzędzi; logistyka i administracja

Katarzyna Lewandowska

Kontakt odnośnie serwisu www