Szybki remont schodów bez rozpuszczalników – Uzin RENOPLAN SYSTEM 1

7 marca 2016
Fox_Tomasz

Jak szybko wyremontować i okleić schody bez używania rozpuszczalników?

UZIN NC 880 i UZIN WK 222

Jeżeli posiadasz w swoim domu stare schody lub podesty patrzysz na nie z niechęcią, ale już zdążyłeś się do ich strasznego wyglądu przyzwyczaić. Zaskoczyć może on Twoich gości – widok zniszczonych schodów może być odpychający, a spotęgować go może jeszcze bardziej groteskowy kontrast, jeżeli znajdują się one w sąsiedztwie odnowionych lub odremontowanych elementów Twojego mieszkania. W kwestii schodów warto zauważyć jeszcze jedną rzecz – stare schody mogą być również niebezpieczne. Nie warto testować ich solidności na własnej skórze – profilaktyka to słowo klucz.

Przeczytaj także Sposoby na śliskie schody

W tekście umieściliśmy linki do wymienionych produktów na naszej platformie handlowej www.sklep.wykladziny.pl

Remont schodów?

Tutaj z pomocą przychodzi marka Uzin, uznany producent chemii budowlanej.

Rozwiązanie proponowane przez Uzin to klej kontaktowy o krótkim czasie otwartym. Produkt o którym mowa to UZIN WK 222. Jest to klej neoprenowy na bazie wody, przeznaczony do klejenia kontaktowego wszystkich rodzajów materiałów stosowanych najczęściej w budownictwie. UZIN WK 222 spełnia wszystkie wymogi, jeżeli chodzi o zapewnienie odpowiednich warunków pracy na obiektach, w których się go stosuje. Nie stanowi zagrożenia dla osób pracujących z nim – nie jest szkodliwy dla ludzi. Ważną cechą kleju kontaktowego UZIN WK 222 jest możliwość stosowania go w taki sam sposób, jak tradycyjnego kleju kontaktowego na bazie rozpuszczalników.

Drugim proponowanym produktem przez firmę Uzin jest szybko utwardzająca się i wyrównująca, wytrzymała masa szpachlowa UZIN NC 880 (kliknij w link aby sprawdzić ten produkt na naszym sklepie). Produkt umożliwia szybkie i optymalne przygotowanie podłoża. UZIN NC 880 z łatwością może być stosowany zarówno na powierzchnie poziome, oraz pionowe dając równą, gładką strukturę. W łatwy sposób wypełnia otwory, oraz wyrównuje powierzchnie drewniane, betonowe, oraz z jastrychu.

W temperaturze 20 °C i przy wilgotności względnej sięgającej 65% uzyskuje gotowość do układania wykładzin już po ok. 30 minutach.*




Do gruntowania jastrychów na bazie siarczanu wapnia, gipsowych mas szpachlowych, a także mocno chłonnych i pylących się podłoży należy zagruntować gruntem UZIN PE 360 – kliknij i sprawdź w naszym sklepie.




Kliknij link i sprawdź masy szpachlowe jakie mamy w ofercie

Wyrównująca >masa szpachlowa UZIN NC 880 wygładza większe nierówności lub chropowatości powierzchni. W tym celu do czystego pojemnika trzeba wlać wodę, następnie wsypać proszek i wymieszać aż do uzyskania jednorodnej masy. Mieszać należy do momentu pozbycia się grudek. Należy rozrabiać tylko tyle zaprawy, ile będzie można zużyć w czasie wynoszącym 5–10 minut*.






Zaprawę należy rozsmarowywać równomiernie na podłoże kielnią wygładzającą, aż do uzyskania żądanej grubości warstwy. UZIN NC 880 można obrabiać lub wygładzać po około 15* minutach, a po około 30* minutach na powierzchni można instalować wykładzinę.




Klej kontaktowy UZIN WK 222 należy nanosić na podłoże równomiernie cienką warstwą przy użyciu dołączonego do kleju piankowego, szerokiego na 25 cm wałka UZIN. Do naniesienia kleju w narożnikach i krawędziach służy silikonowy pędzla. Stosując dostarczony do nakładania kleju wałek, najlepiej najpierw rozprowadzić klej na kawałku płyty wiórowej lub na podobnym materiale w celu uzyskania równomiernego nawilżenia wałka.



Warstwy kleju na podłożu i okładzinie należy pozostawić w celu wstępnego odparowania aż do momentu uzyskania niekleistej w dotyku powierzchni. Ewentualnie na wykładzinę można nanieść klej dzień wcześniej. Drugą klejoną stronę trzeba wtedy pozostawić do odparowania tylko na tak długo, aż powierzchnia będzie „lekko sucha” w dotyku.




Wykładzinę należy ułożyć natychmiast lub w czasie wiązania się kleju kontaktowego tak, żeby od razu ją dopasować. Następnie trzeba ją mocno docisnąć na całej jej powierzchni przez rozcieranie lub dobijanie. Późniejsze poprawienie ułożenia nie będzie możliwe. Po upływie 10–20* minut należy ją ponownie mocno docisnąć przez rozcieranie, w szczególności w miejscach zakładek, zagięć i krawędzi.






Skontaktuj się z naszymi fachowcami

Dział wykładzin:

Robert Lutomski
Adam Jankowski

Doradztwo techniczne:

Zenon Marcinowski

Dział narzędzi; logistyka i administracja

Katarzyna Lewandowska

Kontakt odnośnie serwisu www