Wykładziny obiektowe

18 stycznia 2015
Fox_Tomasz
Wykładziny obiektowe

Wykładziny obiektowe dzielą się na dwie podstawowe grupy: wykładziny dywanowe oraz elastyczne

JAK WYBRAĆ WYKŁADZINĘ DYWANOWĄ?

Stając przed koniecznością wyboru wykładziny obiektowej musimy sobie zadać kilka fundamentalnych pytań, a następnie odnaleźć na nie odpowiedzi. Dopiero wszystkie odpowiedzi zebrane w całość pozwolą nam na właściwy wybór spośród setek modeli wykładzin obiektowych oferowanych przez producentów.

Tak, tak… to już nie te czasy, w których wybór był praktycznie ograniczony do kilku, a w najlepszym przypadku kilkunastu wzorów z jednej rodzimej fabryki oraz płytek PCV w równie mdłych, co nijakich kolorach.
Jest to już zamierzchła przeszłość. Zarówno powstanie nowych technologii jak i ulepszanie tych już wykorzystywanych zaowocowało pojawianiem się na rynku wykładzin obiektowych wielu rewolucyjnych produktów.

Celem tej publikacji nie jest stworzenie kompendium wiedzy o wyborze odpowiedniej wykładziny a tylko zasygnalizowanie ścieżek, które trzeba przejść dokonując właściwego wyboru.

Wracając do pytań, na które musimy odnaleźć odpowiedź, zdecydowaliśmy się na przedstawienie państwu najważniejszego, naszym zdaniem, z tych pytań – jakie będzie przeznaczenie poszukiwanej wykładziny?

JAK WYBRAĆ WYKŁADZINĘ ELASTYCZNĄ?

Wykładziny elastyczne to wykładziny znajdujące swoje zastosowanie w różnego rodzaju pomieszczeniach użyteczności publicznej. Właśnie z tego względu muszą one spełniać, odpowiednio do miejsca wykorzystania, wymogi techniczne oraz dekoracyjne. W końcu w urzędzie nie będą wykorzystywane takie same wykładziny co w muzeum czy w szpitalu.

Bogate wzornictwo oraz kolorystyka umożliwiają właściwy dobór wykładziny elastycznej dosłownie do każdego wnętrza. Obecnie żadnym problemem nie jest już dobór wykładziny odpowiedniej do posiadanego koloru ścian, która jednocześnie zaspokoi nasze oczekiwania dotyczące wzornictwa.

Obecnie problemem nie jest już niedobór modeli, ich wzorów i kolorów. Swoistym „problemem” staje się natomiast ich nadmiar. Osoba odpowiedzialna za wybór wykładziny do konkretnego wnętrza staje przed niemałym wyzwaniem. A co gdy ta sama osoba ma wybrać kilka wykładzin do kilku różnych wnętrz lub wyboru jednej wykładziny ma dokonać zespół złożony z kilku osób? To trudne zadanie staje się jeszcze trudniejsze. Mamy nadzieję, że przedstawione przez nas modele wykładzin, choć w małym stopniu nakierują Państwa na właściwy tor przy podejmowaniu tej jakże ważnej decyzji.Skontaktuj się z naszymi fachowcami

Dział wykładzin:

Robert Lutomski
Adam Jankowski

Doradztwo techniczne:

Zenon Marcinowski

Dział narzędzi; logistyka i administracja

Katarzyna Lewandowska

Kontakt odnośnie serwisu www