Listwy przypodłogowe

20 czerwca 2017
Fox_Tomasz
Listwy podłogowe maskujące

Listwy podłogowe to produkty komplementarne w przypadku wykładzin podłogowych. Dzielą się one na różne rodzaje, z różnym przeznaczeniem. Np. listwy dylatacyjne – jakie jest ich zastosowanie?

Na początku warto wyjaśnić sobie czym jest dylatacja. W budownictwie jest to celowo utworzona szczelina, dzieląca poszczególne fragmenty budowli w celu lepszego radzenia sobie z wywieranymi obciążeniami, odkształceniami i przesunięciami. W przypadku podłogi jest to szczelina występująca między ścianą, a drewnianą podłogą. Elementem świetnie kryjącym dylatację są właśnie listwy podłogowe dylatacyjne.

Dobranie odpowiednich elementów wykończenia wnętrza ma duże znaczenie w przypadku samego wyglądu, ale również zastosowania. Listwy przypodłogowe świetnie sprawdzają się w roli maskującej mankamenty wizualne wnętrza, jak właśnie przestrzeń dylatacyjna. Montaż listwy umożliwia także zaprowadzenie porządku z kablami które znajdują się przy ścianach jak np. kable telefoniczne – specjalne żłobienia w listwach pozwalają na ich ukrycie.

Listwy mogą maskować także mankamenty ścian, np. niedokładne pokrycie farbą przy podłodze. Wyjątkowo przydatne okazują się w przypadku kiedy mamy do czynienia z wykładziną dywanową. Listwy przypodłogowe pomagają okiełznać jej brzegi, sprawiają że dywan leży na całej powierzchni, idealnie, bez odkształceń. Również walory estetyczne ulegają polepszeniu. Szczególnie korzystnie wypadają listwy dobrane do innych elementów pomieszczenia, jak drzwi i okna.

Oferta na listwy dylatacyjne

Oferta na listwy maskujące

Reasumując montaż listew przypodłogowych, wykonanych z drewna, MDF, lub innych materiałów – to świetny sposób na wykończenie wnętrz o charakterze zarówno klasycznym jak i bardziej nowoczesnym. Doskonale widać to porównując pomieszczenie bez i z zainstalowanymi listwami – ich brak jest rażący. Pozornie nieistotny szczegół, który ma duży wpływ na ogólny efekt wykończenia.Skontaktuj się z naszymi fachowcami

Dział wykładzin:

Robert Lutomski
Adam Jankowski

Doradztwo techniczne:

Zenon Marcinowski

Dział narzędzi; logistyka i administracja

Katarzyna Lewandowska

Kontakt odnośnie serwisu www