Prognozy sprzedażowe firmy Lentex na 2019 rok

21 stycznia 2019
Fox_Tomasz
Wykładzina Lentex

Prognozy sprzedażowe Lentex na 2019 r. Zapowiedź nowej linii produkcji wykładzin PVC

Według informacji udzielonej PAP Biznes przez firmę Lentex, jeden z czołowych producentów wykładzin przewiduje w 2019 roku wzrost swoich przychodów.

Lentex planuje w tym roku realizacje na poziomie 25,5 mln zł nowej linii produkcji wykładziny elastycznej z PVC. Część środków na inwestycję pozyskana ma zostać z dofinansowania.

Według informacji przekazanej przez szefa relacji inwestorskich firmy, Mateusza Gorzelaka, wstępne założenia dla spółki zakładają niewielki przyrost przychodów, na skutek zwiększenia mobilizacji w sferze działań handlowych. Firma planuje pozyskać nowych klientów, zwiększyć sprzedaż u dotychczasowych kontrahentów, oraz podnieść ceny wybranych produktów.

Po trzech kwartałach ubiegłego roku producent zwiększył swoje przychody o 7,1 mln zł w stosunku do roku 2017 (obecnie jest to 377,2 mln zł).

Zapowiedź nowej technologii produkcji wykładzin

Według Gorzelaka grupa rozważa realizację projektu w zakresie wdrożenia już opracowanej, nowej technologii produkcji wykładzin głęboko teksturowanych, powlekanych lakierem. Wartość nakładów inwestycyjnych szacowana jest na poziomie 20,5 mln zł, plus koszty dodatkowe powiązane, na poziomie 5 mln zł.

Firma uzyskała akceptację na dofinansowanie projektu w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Maksymalna kwota dofinansowania ma wynieść 10,7 mln zł.

Lentex S.A. to jeden z bardziej doświadczonych producentów wykładzin elastycznych z PVC, oraz włóknin do mieszkań i obiektów na naszym rynku. Pokrycia spółki znajdują swoje miejsce w wielu sektorach m.in. w handlu, przemyśle i placówkach sanitarno-higienicznych.

Źródło: bankier.plSkontaktuj się z naszymi fachowcami

Dział wykładzin:

Robert Lutomski
Beata Wojciechowska
Adam Jankowski
Piotr Balcerzak

Dział wykładzin:

Joanna Grzeszkiewicz

Doradztwo techniczne:

Zenon Marcinowski

Dział narzędzi; logistyka i administracja

Katarzyna Lewandowska

Kontakt odnośnie serwisu www