Wymień wykładzinę w obiekcie zgodnie z wchodzącymi przepisami

8 czerwca 2018
Fox_Tomasz
Marmoleum Forbo C02 neutral

Planujesz wymianę wykładziny w szkole, biurze, szpitalu, lub innym obiekcie użyteczności publicznej? Koniecznie czytaj dalej…

Paryskie Porozumienie Klimatyczne to zawarty przez blisko 200 krajów pakt, który zacznie obowiązywać od 2020 roku. Realizacja programu ma na celu przyniesienie efektu w postacie redukcji emisji dwutlenku węgla do atmosfery i zahamowaniu zmian klimatycznych na świecie.

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej to dokument o charakterze strategicznym określający w jaki sposób na poziomie lokalnym ma przebiegać dochodzenie do wymagań wyznaczonych Polsce w zakresie zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych oraz zwiększeniu efektywności energetycznej.

Dokument ten wymagany jest przy składaniu wniosków przez gminy o wsparcie ze środków UE w ramach planu na lata 2014-2020.

Wykładziny Marmoleum od Forbo to produkty idealnie wpisujące się w tę perspektywę.

Marmoleum produkowane z naturalnych składników, pochodzących m.in. z drzew lub roślin jednorocznych jest neutralne pod względem emisji CO2. Spowodowane jest to użyciem w produkcji oleju lnianego wykorzystywanego jako warstwa spodnia, oraz mączki drzewnej pozyskiwanej z lasów posiadających certyfikat PEFC. Rośliny te podczas całego swojego życia absorbują duże ilości dwutlenku węgla.

Właściwości wykładziny Marmoleum

  • produkowana jest w pełni z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii
  • powstaje bez dodatków PVC,PET, sztucznych dodatków i plastyfikatorów
  • produkowana z min. 97% naturalnych surowców
  • zawiera 43% odzyskanych materiałów (recycling)
  • zgodna z klasyfikacją REACH dot. ochrony zdrowia ludzi i środowiska
  • mączka drzewna użyta w produkcji pochodzi wyłącznie z lasów posiadających certyfikat PEFC (zrównoważona gospodarka leśna).Forbo Marmoleum w naszym kataloguSkontaktuj się z naszymi fachowcami

Dział wykładzin:

Robert Lutomski
Beata Wojciechowska
Adam Jankowski
Piotr Balcerzak

Dział wykładzin:

Joanna Grzeszkiewicz

Doradztwo techniczne:

Zenon Marcinowski

Dział narzędzi; logistyka i administracja

Katarzyna Lewandowska

Kontakt odnośnie serwisu www